Rubriky:

Ostatní

Na Strahově se poprvé sešla nová sportovní rada FAČR

21. června 2018 16:10 - Praha

Na pražském Strahově se dnes poprvé sešla nově vzniklá sportovní rada Fotbalové asociace ČR. Schůzky v sídle FAČR se zúčastnili vedle předsedy asociace Martina Malíka trenér reprezentačního A-týmu Karel Jarolím, kouč jednadvacítky Vítězslav Lavička, trenér vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin starší a bývalý reprezentant Karel Poborský.

 

Ondřej Deml, ČTK

Z prvního zasedání se omluvil zbylý člen rady technický ředitel asociace Michal Prokeš. V radě by mohl v budoucnu zasednout i bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který v zimě ukončil kariéru a nabídku od FAČR zvažuje.

Na prvním zasedání řešila rada nastavení cílů pro jednotlivé reprezentační výběry či revizi koncepce rozvoje fotbalu v České republice. "Složení naší sportovní rady je správné, z prvního setkání mám velmi dobrý dojem," uvedl na internetových stránkách FAČR Malík.

"Opíráme se o pohled lidí, kteří se účastní přímo fotbalového dění, jako například Karel Poborský u akademií, a zároveň i pohled zvenčí pana Uhrina staršího. Dnes například komentoval celou řadu věcí tak, jak je vnímá ze svých celoživotních a neocenitelných zkušeností. Debata byla velmi konstruktivní a těším se na další konkrétní výsledky našich setkání," dodal Malík.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.