Rubriky:

MOL Cup

Živě

Slávisty bude stát vyřazení z poháru statisíce

29. října 2003 16:54 - PRAHA

Rázná odpověď ze strany vedení fotbalové Slavie příšla po ostudném vyřazení klubu z Poháru ČMFS na hřišti druholigové Jihlavy. Podle generálního ředitele Vladimíra Lešky si mužstvo za svůj přístup k utkání vykoledovalo pokutu 300 tisíc korun.

 

ČTK/AP

Vedení považuje výkon v pohárovém utkání za nehodný klubového jména. "Nosit červenobílý dres je závazek podávat v každém zápase stoprocentní výkon. To co se v Jihlavě přihodilo, proto nebude nikdo v klubu tolerovat," odůvodnil pokutu Leška.

Trojice hráčů navíc vyfasovala i individuální trest. Tomáš Hrdlička byl přeřazen do B-týmu, Martin Lukeš a Pavel Fořt si budou muset zvyknout na zvýšený objem přípravy. Volně přeloženo: vedle tréninků s prvním mužstvem navíc absolvují tréninkovou zátěž i s rezervou.

Odejde Kuka?

Vyřazení Slavie z poháru může být jedním ze signálů, potvrzujících kuloární informace, že situace v klubu není nijak růžová. Proslýchá se, že dvojice Adam Petrouš a Pavel Kuka je na odchodu; Petrouš do Ruska a Kuka do druhé německé bundesligy. "Oba mají ve Slavii smlouvu a o jejich odchodu nic nevím," okomentoval spekulace Leška.

Kuka v rozhovoru pro ČTK nic neprozradil. "Jsem profesionál a tak nemohu nic říci," zdůraznil. Není však žádným tajemstvím, že má dlouhodobé rozpory s trenérem Miroslavem Beránkem, který ho příliš nevyužívá, a navíc má velké připomínky k řízení klubu.

Petrouš by rád do Ruska

Ani úvahy o Petroušově odchodu nejsou novinkou. Na reprezentačním srazu před závěrem kvalifikace v Rakousku stoper přiznal, že už by rád vyrazil na zahraniční angažmá, a to nejpozději v zimě. "Myslím, že mám právě tak správný čas někam odejít. Doufám, že pokud přijde pro Slavii dobrá nabídka, nikdo mi bránit nebude," řekl tehdy Petrouš a prozradil, že jedna konkrétní nabídka pochází z východu.

Brzy možná dostane příležitost, aby své přání realizoval. Hráčův manažer Pavel Zíka, že má pro Petrouše tři konkrétní nabídky od špičkových ruských klubů. Jejich jména ale nekonkretizoval.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.