Změna! Diváci na tribuny zatím nesmějí! Pohár se odehraje bez fanoušků

28. dubna 2021 11:56 - Plzeň
(Aktualizováno: 28. dubna 2021 12:12)

Návrat diváků na fotbalové stadiony nepůjde tak rychle, jak se v úterý zdálo. Po intervenci ze strany příslušných orgánů došlo k zastavení celé akce při dnešním pohárovém duelu Plzeň - Teplice, diváci do hlediště nemohou pod hrozbou vysokých sankcí. Ministerstvo upřesnilo, že úprava platí až od nadcházejícího ligového kola. Opatření se tak týká i druhého středečního utkání MOL Cupu mezi Olomoucí a Slavií.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Diváci byli natěšení jen necelý den. Zase budou muset zůstat doma.

"Důležitá informace pro všechny permanentkáře, kteří se dnes odpoledne chystali na fotbal do Doosan Areny. Po intervenci ze strany příslušných orgánů došlo k zastavení celé akce, fanoušci do hlediště nemohou pod hrozbou vysokých sankcí," varuje Viktoria Plzeň své příznivce ve středu v poledne. Zápas s Teplicemi začne v 17:00.

Slavia už může slavit mistrovskou korunovaci s fanoušky. Na fotbal se vrací diváci

Jak klub poukazuje, v úterý večer na základě aktuální situace udělal vše pro to, aby mohl za přísných podmínek pustit na stadion omezené množství permanentkářů, dokonce se jim rozhodl zajistit i testování zdarma. Vše zbytečně.

„Před několika okamžiky nám vše zastavily příslušné orgány. Povolení je prý platné až od 1. května, tudíž dnes nemůžeme vpustit žádné fanoušky na stadion pod hrozbou vysokých sankcí," vysvětluje mluvčí klubu Václav Hanzlík.

„V první řadě se chceme omluvit všem našim fanouškům, kteří si začali zařizovat všechny věci nutné pro návštěvu stadionu. Rozhodnutí nechápeme, nerozumíme mu, ale musíme jej v tuto chvíli respektovat," zdůrazňuje mluvčí Viktorie.

Zatímco Plzeň s Teplicemi hrají semifinále, od 14:00 je na pořadu odložený duel čtvrtfinále Olomouc - Slavia.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.