Liberec si zkusí zvednout náladu ve Zbuzanech, favorité se do poháru zapojí později

17. srpna 2021 12:06 - Praha
(Aktualizováno: 17. srpna 2021 12:45)

Slovanu zcela nečekaně patři v prvoligové tabulce poslední místo. Fotbalisté Liberce si zkusí zvednout náladu ve 2. kole MOL Cupu, los je poslal na hřiště třetiligových Zbuzan. Oficiálním hracím dnem 2. kola je středa 25. srpna. Pět zástupců v evropských soutěžích Slavia, Sparta, Jablonec, Plzeň a Slovácko se zapojí až od třetího kola. Ostatní prvoligové kluby již půjdou do akce.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Trofej pro vítěze obhajuje pražská Slavia, která v květnovém finále porazila Viktorii Plzeň 1:0 a získala tak v sezoně 2020/21 double. Sešívaní ovládli i šesté finále poháru, které v samostatné historii hráli.

„Společně s MOL chceme zvýšit bonitu domácího poháru. Uvažuje se o analýze soutěžního formátu," předeslal Petr Fousek, předseda FAČR, který se losu ve strahovském sídle chopil.

Fotbalisté Slavie s trofejí za vítězství v MOL Cupu.

Vlastimil Vacek, Právo

Vyjádřil se také k duelu 1. kola mezi divizním Slavičínem a třetiligovým Frýdkem-Místkem, který v prodloužení poznamenal rasistický incident.

Jeden z domácích příznivců urazil hráče tmavé pleti Bidjeho Manziu a útočník z Demokratické republiky Kongo v reakci hlavou udeřil jednoho z přítomných diváků a byl vyloučen.

„Škoda, že začínáme zrovna negativním příkladem. Jde však spíše o výjimku potvrzující pravidlo. Rasismus v nižší soutěži je vcelku netypický, případ je v gesci disciplinární komise na Moravě. Víme však, že s rasismem jsme měli problém i na úrovni evropských pohárů, určitě se tomu bude FAČR věnovat," avizuje Fousek.

Los 2. kola českého fotbalového poháru MOL Cupu:
Hostouň - Pardubice
Zápy - Žižkov
Povltavská FA - Varnsdorf
Kolín - Dukla Praha
Vltavín - Velké Hamry/Ústí nad Labem
Zbuzany - Liberec
Vyšehrad - Mladá Boleslav
Benešov - Teplice
Most-Souš - Příbram
Březová - Hradec Králové
Sedlčany - České Budějovice
Sokolov - Bohemians Praha 1905
Chlumec nad Cidlinou - Chrudim
Domažlice - Vlašim
Přepeře - Písek
Velvary - Chomutov
Valašské Meziříčí - Vratimov/Prostějov
Přerov - Líšeň
Ústí nad Orlicí - Vyškov
Slavičín - Karviná
Vítkovice - Třinec
Uherský Brod - Jihlava
Blansko - Zlín
Velké Meziříčí - Opava
Hlučín - Ostrava
Uničov - Olomouc
Kroměříž - Brno
Úřední hrací termín 25. srpna
dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.