Fotbalisté Zlína i Hradce Králové v domácím poháru nezaváhali a postoupili

Fotbalisté Zlína ve 2. kole domácího poháru MOL Cupu vyhráli na půdě třetiligového Blanska 4:1. Roli favorita potvrdil i další prvoligový tým Hradec Králové, který zvítězil v divizní Březové 2:0.

Zleva Tomáš Poznar a David Tkáč ze Zlína se radují z gólu. Ilustrační foto.

Zatímco oba góly Hradce, nováčka první ligy, dal Erik Prekop, za Zlínské se prosadili čtyři různí střelci. Postupně skórovali stoper Dominik Simerský, mladík Lukáš Hrdlička, gruzínský záložník Vachtang Čanturišvili a střídající Jiří Pafka.

Osm prvoligových celků už postoupilo v minulém týdnu. Jako jediný celek z nejvyšší soutěže neuspěl Liberec, který doma senzačně podlehl třetiligovým Zbuzanům 1:2, což stálo místo trenéra Pavla Hoftycha. Pětice zástupců v evropských pohárech zasáhne do MOL Cupu až v dalším kole.