Pohár ČMFS: Uničov v deseti trápil Teplice

Domácí fotbalový pohár pokračoval ve středu osmifinálovými zápasy. Ve všech zápasech se prosadili favorité, i když Teplice vyhrály na hřišti třetiligového Uničova až po velkém boji 2:1. A to navíc domácí hráli od 55. minuty oslabení o vyloučeného Mazoucha. Problémy měl i Liberec, který se proti divizním Strakonicím prosadil až v závěru.

Teplicím to nejde v lize a na nemastné neslané výkony z nejvyšší soutěže navázaly i v Poháru ČMFS. V Uničově začali Strakovi svěřenci nešťastně, už v 7. minutě si Benát při své premiéře v základní jedenáctce srazil rohový kop do vlastní sítě. Krmaš sice brzy vyrovnal, ale na další gól se čekalo padesát minut. I přes přesilovku, kterou Teplicím nabídl Mazouch.

Uničovští byli blízko senzaci, podobně jako v minulém kole, kdy získali skalp Olomouce, ale cesta do čtvrtfinále jim nakonec zůstala zapovězena. Šestnáct minut před koncem napravil Benát své předchozí zaváhání a střelou z 18 metrů poslal svůj tým mezi elitní osmičku.

Uničov - Teplice 1:2
Poločas: 1:1. Branky: 7. vlastní Benát - 25. Krmaš, 74. Benát. ŽK: Mazouch - Krmaš. ČK: 55. Mazouch. Diváci: 1000.
Teplice: Poštulka - Doležal (72. Veleba), Klein, Rada, Leitner - Kuchař, Krmaš, Benát, Tesařík - Verbíř (63. Kowalík), Mašek (82. Rilke). Trenér: Straka.

Sparta hladce postoupila

Pražská Sparta bez větších potíží postoupila do čtvrtfinále. V domácím duelu proti Opavě vyhrála 2:0 po brankách Miroslava Baranka a Tomáše Juna. Hosté přijeli do Prahy smířeni s rolí outsidera a zaměřili se jen na to, aby si neodvezli více branek ve své síti.

Sparťané na pohár zvedli z lavičky vedle Bičíka další čtyři náhradníky a i proto možná jejich hra byla o poznání kostrbatější, než v nedělním derby se Slavií. První gól vstřelil v sedmnácté minutě po centru Rezka z levé strany hlavou dnešní kapitán Baranek, pro kterého to byl po dlouhé době první přesný zásah v soutěžním utkání.

Ani hosté nenastoupili v plném složení, na lavičce zůstali Vašek, Jan Baránek i Dort, ale více než fotbalový um jim chyběla odvaha Spartu potrápit. Nezkušenost většiny hráčů byla zřejmá, někdy byl znát až zbytečný ostych z domácích hvězd.

Dokud byl na hřišti tápající Štajner, nebyl sparťanský útok tolik nebezpečný, ale střídajícímu Junovi stačili pouhé čtyři minuty pobytu na trávníku, aby po individuálním uvolnění na šestnáctce přesným zásahem potvrdil aktuální formu a dal výsledku konečnou podobu.

Sparta - Opava 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 17. Baranek, 80. Jun. Rozhodčí: Řehoř - Filípek, Pospíšil. ŽK: Pergl, Baranek, Poledica - Myšinský, Bobok. Diváci: 885.
Sparta: Bičík - Pergl, Homola, Hübschman (46. Johana), Labant (33. Poledica) - Baranek, Sivok, Kováč, Voříšek - Štajner (76. Jun), Rezek. Trenér: Kotrba.
Opava: Bobok - Myšinský, Tichota, Sviták, Laciga - Chlebek, Metelka, Loučka (81. Harazim), Pšeničnych - Faldyna (72. Jurčák), Zeher. Trenér: Hapal.

Liberec se prosadil až v závěru

Slovan Liberec sice v osmifinále fotbalového poháru úlohu favorita nakonec zvládl, ale divizní Strakonice ještě osmnáct minut před závěrečným hvizdem držely bezbrankovou remízu. Langer se Slepičkou však přece jen zařídili výhru 2:0.

Trenér Stanislav Griga poslal na hřiště téměř ideální jedenáctku, která se příliš nelišila od sestavy pro ligu. Jen do útoku místo Pospíšila, který bude mít v pondělí proti Spartě stop za žluté karty, nasadil Slováka Hološka. Ligoví borci se však na půdě týmu, který hraje o tři třídy níž, nemohli prosadit.

Do druhého poločasu vyběhl už i Pospíšil, ale Strakonice, jež v tomto ročníku už vyprovodily z poháru České Budějovice, vzdorovaly až do 72. minuty. Pak favorita vrátil do role Langer a těsně před koncem výhru potvrdil Slepička.

Strakonice - Liberec 0:2
Poločas: 0:0. Branky: 72. Langer, 90. Slepička. Rozhodčí: Hlaváč - Zlámal, Damková.
Liberec: Hauzr - Zápotočný (58. Slepička), Lukáš, Valachovič, Janů - Kisel, Holeňák, Langer, Ančic - Došek (46. Pospíšil), Hološko (90. Hodúr). Trenér: Griga.

Blšany rychle rozhodly

Divizní Choceň v minulém kole fotbalového poháru vyřadila v penaltovém rozstřelu Žižkov, ale další senzaci na účet ligového týmu už nepřipravila. Blšany sice mají jako prioritu záchranu v nejvyšší soutěži, k poháru však přistoupily zodpovědně a za necelou půlhodinu vedly zásluhou Polodny a Šelichy 2:0. Ve druhém poločase si postup do čtvrtfinále hosté pohlídali.

Choceň - Blšany 0:2
Poločas: 0:2. Branky: 13. Polodna, 25. Šelicha. Rozhodčí: Jiřík - Hojsík, Lukes. ŽK: Šelicha, Šourek (oba Blšany). Diváci: 500.
Blšany: Chvalovský - Vorel, Horáček, Šourek, Pleško - Polodna (70. Hašek), Hrabák, Bílek, Šelicha (79. Michal) - Pešír (65. Devátý), Zelenka. Trenér: Bílek.

Příbram oplatila Zlínu ligovou prohru

V souboji Příbrami se Zlínem byli úspěšnější domácí. Po brankách Riegla a Formánka v prvním poločase vyhráli 2:0 a oplatili tak svému soupeři podzimní ligový debakl.

Po dvaceti minutách zachránil zlínský brankář pádem pod nohy před Žemlíkem. Další šance již ke gólu vedla, Rychlík zpětnou přihrávkou našel Riegla a ten se ze čtrnácti metrů nemýlil. Ve 36. minutě po Otepkově přímém kopu hlavičkoval do sítě Formánek.

Po přestávce hra upadla, většinou se míč pohyboval uprostřed hřiště a brankáři měli práce minimálně.

Příbram - Zlín 2:0
Poločas: 2:0. Branky: 28. Rigel, 36. Formánek. Rozhodčí: Královec - Pastyřík, Lhoták. ŽK: Formánek, Riegel - Kalod, O. Novák, Švach, Hubáček. Diváci: 722.
Příbram: Paleček - Mácha, Formánek, Turtenwald - Otepka, R. Novák, Riegel, Dian (55. Mendy), Rychlík - Jendruščák (69. Brodský), Žemlík (82. Janů).
Zlín: O. Novák - Kroča, Koubský, Hubáček - Vidlička, Švach, Vrtělka, Lasota, Červenka (81. Novosad)- Mucha (72. Mokrejš), Kalod (67. Lička).

Drnovicím konfrontace s ligou nevyšla

Drnovice zkusily porovnat síly s ligou a s Brnem hrály dlouho rovnocennou partii. Zlepšený výkon hostí po změně stran podložený přesnější koncovkou však zajistil favoritovi vítězství 2:0.

Vedoucí branku vstřelil Pacanda v 58. minutě z přímého kopu a v samém závěru pečetil postup Brna po Švancarově akci přesnou střelou hlavou Hlavatý.

Drnovice - Brno 0:2
Poločas: 0:0. Branka: 58. Pacanda, 90. Hlavatý Rozhodčí: Dvořáček - Gallo, Hábl. ŽK: Šíma, Kučera - Máša. Diváci: 2940.
Brno: Brezovan - Máša, Křivánek, Schuster, Šustr - T. Abrahám, M. Svoboda (75. Živný), Zúbek, Belej (59. Hlavatý) - Pacanda (86. Schwarz), Švancara. Trenér: Schwarz a Jarůšek.