Rubriky:

MOL Cup

Jsme organizovanější, říká brankář Černý po trenérské změně ve Slavii

6. října 2013 16:39 - Varnsdorf

Ve slávistické brance se při pohárovém zápase ve Varnsdorfu znovu objevil zkušený fotbalový gólman Radek Černý. A bylo to vlastně jeho první vystoupení pod novým trenérem Miroslavem Koubkem, protože v předešlých dvou ligových duelech chytal Matej Rakovan. „Mám za to, že jsme organizovanější, než předtím,“ řekl Černý na varnsdorfském stadiónu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Co se změnilo ve slávistické hře po nedávné trenérské rošádě?

I když jsem nějakou dobu nechytal, byl jsem samozřejmě na trénincích a poznal jsem, jakou děláme taktiku. Došlo ke změně v organizaci herního projevu. Někdy se to daří plnit, jindy ne. Ale snažíme se získat návyky, abychom nenechávali soupeřům prostory k ofenzivě. Individuálních chyb se asi nikdo úplně nevyvaruje. Dbáme na to, abychom je ale minimalizovali.

Jak v tomto kontextu hodnotíte bezbrankovou remízu ve Varnsdorfu?

Chtěli jsme vstřelit branku, což se nepovedlo. Nechtěli jsme inkasovat, a udrželi jsme čisté konto. Takže úkol byl splněný tak napůl. V poháru není rozhodnuto, jsme takříkajíc v poločase a věříme, že doma v Edenu v odvetě vyhrajeme. Musíme se ale zlepšit v útoku. I ve Varnsdorfu jsme hráli vepředu se Škodou a Škutkou, chyběly však finální přihrávka a přípravná fáze.

Stačil jste si všimnout i výkonu soupeře a tamního prostředí?

Jistě, ve Varnsdorfu jsem byl poprvé. A zdálo se mi, že i pro místní fanoušky mohl být zápas docela příjemným zážitkem. Domácí hráči předváděli rychlý přechod do útoku i díky dynamickým krajním záložníkům a hře po stranách.

Příště vás čeká v lize protivník z nejtěžších - Plzeň. To bude asi jiná kategorie, než pohár s druholigovým soupeřem.

Pokusíme se předvést podobný fotbal jako se Spartou. Víme, v jaké situaci v tabulce se nacházíme. Že to není nic radostného. Do každého zápasu musíme jít s tím, že do toho dáme všechno, abychom sbírali body.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.