Živě

Limberský je zpátky, z Domažlic směřuje přes Brno až do Manchesteru

16. listopadu 2013 17:33 - Domažlice

Tři zápasy na venkovních hřištích mají strmě stoupající náročnost. V sobotu dopoledne fotbalisté Plzně pohodlně vyhráli 3:0 v Domažlicích. V pátek je čeká těžší fuška v ligovém duelu v Brně. A přespříští středu se pak Viktoria představí v Lize mistrů na horké půdě Manchesteru City. Tím lépe pro ni, že se na hřiště vrátil reprezentant David Limberský.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Příjemně si vyplnili reprezentační přestávku. Fotbalisté Viktorie Plzeň si v úvodním utkání čtvrtého kola Poháru České pošty poradili s Domažlicemi a z venkovního hřiště vezou výhru 3:0. Odveta se bude ve Štruncových sadech hrát až na jaře.

„Věděli jsme, že nás čeká houževnatý soupeř. Hráči Domažlic na nás nastoupili srdnatě, ale my jsme byli v první půli lepší v kombinaci a vytvářeli si šance. Z tohoto pohledu to byl pro nás ideální průběh zápasu," popsal pro klubový web obránce David Limberský.

„Co se týká druhé půle, hrál jsem patnáct minut a spíše jsme si hlídali výsledek. Posledních třicet minut jsem neviděl, protože jsem byl v šatně," usmál se reprezentant.

Čtyřicítky horečky jsou pryč

Pro další zápasy by měl být trenéru Vrbovi k dispozici. „Nedávno mě sužovala angína, měl jsem skoro čtyřicítky horečky. Ale v posledních několika dnech jsem trénoval dvoufázově a jsem rád, že jsem mohl odehrát šedesát minut. O poločase mě trochu tahalo tříslo, ale jinak se cítím v pořádku."

Kromě nedávno ještě hráče Viktorie Martina Ticháčka potkal David v utkání i další své bývalé spoluhráče. „Je tam ještě Martin Knakal, se kterým jsem hrával v žácích, dorostu i ve druhé lize. Pak Bauer, který toho s námi hodně natrénoval, útočník Dvořák nebo stoper Chocholoušek, který s námi včera trénoval a dnes nastoupil proti nám," poukázal Limberský.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.