Senzace v domácím poháru. Prvoligové Slovácko vypadlo s divizním týmem!

Fotbalový pohár MOL Cup opouští po Baníku Ostrava další prvoligový celek. Slovácko, kterému se vydařil vstup do nového ročníku Synot ligy, totiž nečekaně prohrálo na půdě divizního Slavičína 0:2 a se soutěží se loučí.

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Slovácko přicestovalo na hřiště aktuálně desátého mužstva divize E bez kanonýra Libora Doška, přesto mohlo jít v úvodu několikrát do vedení. Jenže své šance neproměnilo a přišel trest. Ve 35. minutě se k míči dostal Kalus a přesnou střelou pod břevno překonal Daňka.

Po přestávce mohl srovnat Reinberk, trefil však jen tyč. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance se snažili o vyrovnání, to ale nepřišlo. Naopak v poslední minutě zpečetil překvapivý postup Slavičína Elšík.

Slovácko je druhým prvoligovým mužstvem, které vypadlo z domácího poháru. Již ve čtvrtek podlehla Ostrava v divizním Rýmařově 3:4.

Další dva zástupci nejvyšší soutěže nezaváhali. Nováček ze Zlína deklasoval domácí Velké Karlovice 6:1, Bohemians 1905 zvítězili na trávníku divizní Olympie Hradec Králové těsně 2:1. Rozhodující gól vstřelil v 83. minutě Schick.

2. kolo MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:
FC TVD Slavičín - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 35. Kalus, 90. Elšík. Rozhodčí: Adámková.
Slovácko: Daněk - Chvátal, T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš, Daníček (70. Sadílek), Valenta, Havlík, Hlúpik - Kovář. Trenér: Habanec.
Velké Karlovice - Fastav Zlín 1:6 (0:1)
Branky: 75. Píšek - 26., 50., 90.+3 a 90.+6 Železník, 64. a 67. Jordan. Rozhodčí: Zelinka.
Zlín: S. Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Matějov (74. Hubáček) - Kopečný (68. Blanař), Živulič, Motal, Bartolomeu (46. Koreš) - Železník, Jordan. Trenér: Páník.
Olympia Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)
Branky: 69. Krejčík - 7. Šmíd, 83. Schick. Rozhodčí: Kocourek.
Bohemians 1905: Fryšták - Pauschek, Šmíd, Gajič, Havel - Bartek (58. Acosta), Jindřišek, M. Jarolím (76. Čížek), Mosquera - Mikuš (71. Akulinin), Schick. Trenér: Pivarník.
MFK Chrudim - FC Hradec Králové 0:5 (0:1)
Branky: 3. Holeš, 56. P. Mareš z pen., 64. Vaněček, 77. Janoušek, 85. Javůrek. Rozhodčí: Nenadál.
FK Tachov - Baník Sokolov 2:2 (1:0), na pen. 5:3
Branky: 33. Matas, 62. Hrdlička - 49. Jiří Procházka, 67. Manzia. Rozhodčí: Pechanec.
FK Králův Dvůr - Graffin Vlašim 1:1 (1:0), na pen. 3:1
Branky: 39. Mareš - 90. Brejcha. Rozhodčí: Jílek.
FK Dobrovice - FK Varnsdorf 1:2 (0:1)
Branka: 79. Novák - 35. Kotiš, 53. Ďurděvič. Rozhodčí: Jech.
FC Hlučín - SFC Opava 0:1 (0:1)
Branka: 28. Machálek. Rozhodčí: Julínek.
1. FC Karlovy Vary - MAS Táborsko 2:6 (1:3)
Branky: 14. Dušek, 58. Geňo z pen. - 37. a 45. Džafič, 12. Ciku, 46. Nešický, 67. Kočí, 84. Mráz. Rozhodčí: Houdek.
Mohelnice - MFK Frýdek-Místek 1:2 (0:0)
Branky: 68. Bzirský - 59. Matúš, 75. Švrček. Rozhodčí: Orel.
MFK Vítkovice - MFK OKD Karviná 2:2 (2:0), na pen. 3:5
Branky: 33. Kovařík, 39. Taraba - 57. Moravec, 77. Budínský. Rozhodčí: Machálek.