Slavia vypadla v Čáslavi z Poháru ČMFS

O největší senzaci středečního programu 2. kola Poháru ČMFS se postaral druholigový nováček z Čáslavi. Na hřiště Zenitu zavítal jednoznačný favorit, pražská Slavia, z postupu se ale po výhře 4:3 nakonec radovali domácí. Vypadlo také Brno, které po bezbrankovém průběhu podlehlo Břeclavi z MSFL na penalty.

Ilustrační foto

Slavia přijela bez slovenských fotbalistů Šventa s Krajčíkem a bez obránce jednadvacítky Latky, kteří jsou na reprezentačních srazech. Trenér Karel Jarolím také šetřil svého syna Lukáše a Vlčka, ale když favorit po prvním poločase prohrával 0:1, poslal oba na trávník.

Přesto domácí zvýšili až na 4:1. Slavii se málem podařilo vyrovnat, dva góly dal sedmnáctiletý talent Necid, ale jednobrankový domácí náskok ubránili, i když sudí nastavil šest minut.

Slávistický kouč kritizoval především výkon obrany, do níž příliš nezasahoval. "Chyby v zadních řadách jsou neomluvitelné. Do druhého poločasu jsme chtěli změnit vývoj utkání střídáním, bohužel jsme vždy dostali rychlé branky," posteskl si Jarolím. A žehral i na to, že nemohl postavit nejsilnější jedenáctku. "To, že se pohárový zápas hraje v reprezentační přestávce, je evropská rarita," řekl Jarolím.

Sparta vyhrála ve Dvoře Králové

Brňané v lize sice ještě neprohráli, ale v Břeclavi je tým, hrající o dvě soutěže níž, zaskočil. Brankář Lejsal sice ze hry gól opět nedostal, ale jeho spoluhráči nedokázali využít převahu a zápas skončil 0:0. V penaltovém rozstřelu si pak favorit neporadil s brankářem Gallou. Polách trefil pouze tyč a Simrovu střelu Galla vyrazil.

Sparta měla úkol snadnější a ve Dvoře Králové, kde divizní tým slavil 100 lez založení klubu, vyhrála 5:2. Cestu k postupu jí otevřel už ve 4. minutě Matušovič a do přestávky to bylo 3:0. Pak sice Otradovský dvěma góly potvrdil, že letenská obrana není v pohodě, ale Sparta znovu přidala a senzaci v zápase, který byl zřejmě loučením trenéra Grigy, nepřipustila.

"Utkání nabídlo spoustu šancí, bohužel i na straně soupeře, což nesvědčí o naší pevné defenzívě. Na druhou stranu dostali příležitost i hráči, kteří se na hřišti tak často neobjevují a určitě nezklamali," uvedl po utkání trenér Sparty, jehož by měl podle kuloárových informací do konce týdne vystřídat Jozef Chovanec. [celá zpráva]

Slovan Liberec hrál stejně jako v Moskvě na umělém trávníku, ale nováček krajského přeboru v Desné nebyl tak těžkým soupeřem jako Spartak v předkole Ligy mistrů. Hosté vyhráli 4:0, největší šanci domácích na čestný úspěch měl v 80. minutě Vokál, ale jeho střelu z pokutového kopu náhradní liberecký brankář Bolek vyrazil.

Kladno udrželo postup i v deseti

Baníku Ostrava zajistily v Hlučíně výhru 2:0 góly kanonýra Střihavky a Varadiho. Hosté zápas zvládli i bez stopera Besty, který je na krátké stáži v bundesligovém Duisburgu. Domácí však v úvodu nebyli bez možností na lepší výsledek. Hlavně přes levou stranu ostravské obrany hrozili rychlými brejky, ale největší šanci ve 43. minutě Dombimu zlikvidoval Raška. V závěru mohl Varadi ještě zvýšit, ale jeho střelu zastavilo břevno.

Třetiligová Krč hrála s ligovým Kladnem překvapivě vyrovnaný fotbal. Hosté měli víc šancí, ale Veleba spálil hned čtyři. O osudu zápasu se rozhodlo po půlhodině hry, ve které hrubou chybu domácího gólmana Švece využil Čáp. Krč mohla v závěru úvodní části hry vyrovnat, ale Matějkovu příležitost zlikvidoval brankář Vašek. Kladno nejtěsnější vedení udrželo i v deseti po Cigánkově vyloučení.

Petržela slavil vítězství

Za Plzeň už poněkolikáté v sezóně tahali horké kaštany z ohně náhradníci. Viktoria měla na hřišti devátého týmu ČFL z Prachatic vytrvalou převahu, ale domácí brankář Baláž se překonával. Až Michal Bílek poslal na hřiště obvyklého žolíka Krbečka a ten šest minut před koncem rozhodl. Další střídající hráč Jarolím mu poslal míč do uličky mezi dvěma obránci a dvacetiletý útočník vystřelil přesně.

Olomoucké Sigmě se v minulých letech v poháru vůbec nedařilo, ale tentokrát v Uničově neponechala nic náhodě a po výhře 3:0 měl nový trenér Vlastimil Petržela první důvod k mírným oslavám. Pojistit náskok však hosté dokázali až v závěrečných osmi minutách. Do té doby zahodili několik vyložených šancí.

I Příbram měla problémy a v Sokolově prohrála první poločas 0:1. Pak ale Navrátil, Vošahlík a Halama prostříleli hostům cestu do třetího kola.

Poborského zastoupil Adam

České Budějovice sice v Jihlavě prohrávaly, ale nakonec v duelu týmů, které si vyměnily místo v první lize, uspěly. A to přesto, že trenér František Cipro šetřil řadu opor v čele s Karlem Poborským, jenž dostal celý týden volno. Místo Poborského rozehrával standardní situace Adam a právě on zápas rozhodl po hodině hry ranou z přímého kopu.

Kroměříž v souboji se Zlínem inkasovala už v sedmé minutě po střele Krause první branku. Domácí srovnali krok, ale nedokázali se prosadit v koncovce. Po hodině hry už ale snaživá Kroměříž odpadla a zápas byl jednoznačnou záležitostí technicky vyspělejšího Zlína.

Slovácko mělo bez opor Rajnocha a Ivany problémy s Boskovicemi pouze v úvodních deseti minutách. Po dvou brankách Vrby a jedné Vozábala v průběhu sedmi minut už mělo favorizované Slovácko hru pod kontrolou.

Pohár ČMFS - 2. kolo
Čáslav - Slavia Praha 4:3 (1:0)
Branky: 39. Jirouš, 54. Blažej, 64. Urban, 67. Zachariáš - 65.a 80. Necid, 72. Vlček. Rozhodčí: Kovařík.
Sestava Slavie: Kozáčik - Kratochvíl, Dosoudil, Suchý, Hubáček - Vácha(62. Necid), Hrdlička (46. L. Jarolím), Švec, Táborský (46. Vlček) - Fořt, Nečas. Trenér: K. Jarolím.
Dvůr Králové - Sparta Praha 2:5 (0:3)
Branky: 57. a 63. Otradovský - 4. Matušovič, 16. Došek, 40. Kisel, 68. Matušovič, 82. Došek. Rozhodčí: Racek. Diváci: 3750.
Sestava Sparty: Grigar - Pospěch, Řepka, Drobný, Kopic - Kisel, Kóňa, Sylvestre - Matušovič, Došek, Šimák. Trenér: Griga.
Hlučín - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branka: 11. Varadi, 60. Střihavka. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 2080.
Sestava Ostravy: Raška - Marek, Klimpl, Hoffmann, Čoupek - Varadi, Bystroň, Magera, Rajtoral (59. Metelka) - Střihavka (77. Staněk), Žůrek (72. Mičola). Trenér: Večeřa.
Desná - Liberec 0:4 (0:3)
Branky: 5. a 22. Ančič, 34. Matula, 53. Sales. Rozhodčí. Příhoda. Diváci: 800.
Sestava Liberce: Bolek - Hamouz, Matula, Hochmeister, Liška - Blažek (84. Bílek), Rehák, Ančič - Papoušek - Sales (55. Radzinevičius), Pospěch (76. Finklár). Trenér: Lavička.
Sparta Krč - Kladno 0:1 (0:1)
Branka: 30. Čáp. Rozhodčí: Makovička. ČK: 90. Cigánek (Kladno). Diváci: 250.
Sestava Kladna: Vašek - Kalina, Killar, Šimůnek, Drozd - Cigánek, Kaciáň (88. Gross), Hlava, Čáp - Veleba (75. Strnad), Galbavý (61. Kousal).
Prachatice - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 84. Krbeček. Rozhodčí: Jílek. Diváci: 360.
Sestava Plzně: Ticháček - Procházka, Müller, Rada, Smola - Limberský, Pilař, Trapp (66. Jarolím), Šíma - Smejkal (56. Krbeček), Rezek (87. Borek). Trenér: Bílek.
Uničov - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)
Branky: 32. Hudec, 82. Pulkert, 86. Randa (pen.). Rozhodčí: Gallo.- Diváci: 1057.
Sestava Olomouce: Vojáček - Škerle, Horáček, Komárek - Hudec - Randa, Kaščák (46. Štěpán), Rýdel, Pulkert - V. Schulmeister (46. Peška), Chmelíček (53. Melinho). Trenér: Petržela.
Fulnek - Jakubčovice Fotbal 1:1 (1:1), na pen. 6:7
Branky: 21. Kowalík - 32. Jandík. Rozhodčí: Tacina.
Vyškov - Vítkovice 0:0, na pen. 6:5
Rozhodčí: Peřina.
Břeclav - 1. FC Brno 0:0, na pen. 5:4
Rozhodčí: Možíš.
Sestava Brna: Lejsal - Mazuch, Trousil (69. Kuncl), Pavlík, Siegl - Besta (46. Chlup), Partyš, Polách, Okleštěk - Střeštík, Wagner (57. Simr). Trenér: Mazura.
Baník Sokolov - FK Maria Příbram 1:3 (1:0)
Branky: 34. Záhorec - 55. Navrátil, 72. Vošahlík, 86. Halama. Rozhodčí: Moláček. Diváci: 1500.
Sestava Příbrami: Pařízek - Halama, Navrátil, Penc, Leština - Bartoš (46. Klesa), Sviták, Otepka, Šindelář - Polodna (83. Frohna), Kaplan (46. Vošahlík). Trenér: Tobiáš.
Vysočina Jihlava - Dynamo České Budějovice 1:2 (1:1)
Branky: 13. Veselý - 18. Mrkvička, 57. Adam. Rozhodčí: Douda. Diváci: 1050.
Sestava Budějovic: Křížek - Kladrubský, Skála, Žižka, Bureš - Adamec, Adam, Dvořák, Hrbáč (46. Baláž) - Mrkvička (90. Horejš), Gruber. Trenér: Cipro.
Třeboň - Roudné 1:1 (1:1), penalty 5:4
Branky: 11. Sedláček - 6. Soukup. Rozhodčí: Zeman. Diváci: 300.
Meteor Praha - Jirny 3:0 (1:0)
Branky: 5. Šmíd, 68. Kaňka, 73. Fíček. Rozhodčí: Mudra. Diváci: 120.
Litvínov - Karlovy Vary-Dvory 0:2 (0:2)
Branky: 28. a 39. Vaněček. Rozhodčí: Tereba. Diváci: 150.
FK Chomutov - FK Ústí nad Labem 0:0, penalty 4:3
Rozhodčí: Štěrba. Diváci: 300.
Klatovy - Vejprnice 6:1 (2:0)
Branky: 35., 51. a 70. Hanzlík, 6. a 89. Rešetár, 83. Zedník - 63. Hošek. Rozhodčí. M. Urban. Diváci: 250.
FC Velim - FK Viktoria Žižkov 0:2 (0:1)
Branky: 45. Gula, 73. Kalod. Rozhodčí: Mencl. Diváci: 300.
Bohemians Praha - FK Kolín 1:1 (0:0), penalty 4:3
Branky: 82. Šisler - 70. Doseděl. Rozhodčí: Šedivý. Diváci: 100.
Ústí nad Orlicí - FC Hradec Králové 0:2 (0:0)
Branky: 83. a 85. Jůn. Rozhodčí: Jech. Diváci: 400.
Trutnov - Letohrad 2:3 (0:1)
Branky: 65. Hejna, 75. Mucidis - 49. a 57. Kočí, 32. Gerža. Rozhodčí. Schrötter. Diváci: 200.
Znojmo - Bystrc 1:2 (1:0)
Branky: 8. Jonov - 58. Zedníček, 90+5. Smutný. Rozhodčí: Večeřa. Diváci: 1000:
Rousínov - Lipová 4:3 (3:0)
Branky: 12. a 22. Chadzidis, 33. Kalvoda, 63. Přikryl - 52. a 61. Fiala, 73. Juřátek. Rozhodčí: Býma. ČK: 86. Rychlík - 74. Papica. Diváci: 150.
Slavičín - HFK Olomouc 0:4 (0:1)
Branky: 80. a 85. Kropáček, 30. Janeček, 70. Ševela. Rozhodčí: Vysloužil. Diváci: 420.
Velké Karlovice-Karolinka - Třinec 0:0, penalty 9:10
Rozhodčí: Handlíř. Diváci: 200.
Kroměříž - Tescoma Zlín 0:4 (0:1)
Branky: 7. a 70. Kraus , 81. Činčala, 82. Opiela. Rozhodčí: Kocián.
Sestava Zlína: Kořínek - Zbožínek, Farbák, Švach,Jelínek - Zapletal, Opiela, Červenka (46. Vrtělka), Dujka - Bača (46. Činčala), Kraus (88. Žemlík). Trenér: Uličný.
Boskovice - 1. FC Slovácko 2:5 (2:3).
Branky: 9. a 38. z pen. Martínek - 12. a 18. Vrba, 19. Vozábal, 56. Malár, 86. Brožek. Rozhodčí: Adámek.
Sestava Slovácka: Drobisz - Němčický, Válek (73. Dragoun), Šuškavčevič, Lysoněk - Malár (66. Malcharek), Görner, Vozábal, Racko - Zeher (60. Brožík), Vrba. Trenér: Plíšek.
Nový Bor - Jablonec 0:3 (0:1)
Branky: 5. Smíšek, 52. Loučka, 70. Jindříšek. Rozhodčí: Ubias. Diváci: 350.