Fanoušek Chelsea nesmí za homofobní pokřiky tři roky na fotbal

4. ledna 2019 10:36 - Londýn/Praha

Nulová tolerance nevhodného chování! Fanoušek Chelsea nesmí tři roky na fotbalové zápasy za homofobní pokřiky během prosincového utkání londýnského celku v Brightonu. Dvacetiletý George Bradley navíc musí zaplatit pokutu 965 liber (27 tisíc korun).

 

David Klein, Reuters

Příznivec "Blues" byl u soudu v Brightonu odsouzen ve čtvrtek poté, co se ke svému urážlivému chování přiznal.

"Chtěli bychom poděkovat policii za pomoc při řešení tohoto nehorázného incidentu. S výsledkem vyšetřování jsme velmi spokojeni," okomentoval verdikt soudu mluvčí Brightonu. "Vůči takovému chování musí být nulová tolerance. I my připomínáme fanuškům, že na stdionu nebudeme tolerovat jakékoliv chování tohoto typu a podnikneme proti nim případně ty nejsilnější možné kroky," dodal.

V prosinci Chelsea zakázala vstup na stadion čtyřem fanouškům, kteří rasisticky nadávali Raheemu Sterlingovi z Manchesteru City. Klub také minulý měsíc kritizoval část svých příznivců za antisemitské skandování během zápasu Evropské ligy v Székesfehérváru.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..