Čech představil novou brankářskou helmu. Na trávníku mu ale nejspíš nepomůže. Proč?

29. března 2019 18:38 - Londýn/Praha

Gólman Arsenalu Petr Čech ukázal svoji novou brankářskou helmu. Kdo by ale čekal opět černou klasiku, se kterou Čech chytá už řadu let, ten by se krutě zmýlil. Nová helma je velmi barevná a nachází se na ní hned několik důležitých odkazů na Čechovu bohatou kariéru. A ještě jedna drobnost. Nejde o fotbalovou helmu, ale o brankářskou hokejovou přilbu.

 

Stephane Mahe, Reuters

Čech, který letos ukončí svoji fotbalovou kariéru, se helmou pro hokejové brankáře pochlubil na svém Twitteru. Nádherný kousek mu vytvořil David Gunnarsson, známý umělec, který se profesionálně věnuje designu gólmanských hokejových modelů. A pro Petra Čecha si Švéd připravil skutečně speciální a charakteristický kousek.

Přilbě vévodí červená, modrá a bílá barva. Najít na ní lze hned dvě různé vlajky, a to českou a britskou, a také odkaz na oba londýnské kluby, ve kterých Petr Čech působil - na jedné straně helmy se nachází část znaku Chelsea, na druhé dělo charakteristické pro Arsenal.

Ale to není vše. Na model Gunnarsson umístil i další českou sportovní brankářskou legendu - portrét Dominika Haška, k němuž umělec připojil i pro hrdinu z Nagana tolik charakteristické číslo 39.

bak, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..