Wolves - Manchester Utd. 2:1Manchester United podlehl Wolverhamptonu, Fulham sestupuje

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United prohráli ve 33. kole Premier League na hřišti Wolverhamptonu 1:2 a promarnili možnost posunout se v neúplné tabulce z páté pozice na třetí. Fulham prohrál s Watfordem 1:4 a po Huddersfieldu je druhým sestupujícím týmem.

Chris Smalling (vlevo) a Scott McTominay z Manchesteru United po utkání s Wolverhamptonem.

Manchester vedl od 13. minuty po trefě McTominaye, ale o dvanáct minut později srovnal Jota. Od 57. minuty hráli United bez vyloučeného Younga, který obdržel druhou žlutou kartu. V 77. minutě přiřkl tři body domácím vlastním gólem obránce Manchesteru Smalling.

Wolverhampton neprohrál s United ani potřetí v sezoně. Navíc poprvé od sezony 1979/1980 porazil Manchester dvakrát v jednom ročníku. V polovině března totiž zdolal United stejným poměrem i ve čtvrtfinále FA Cupu. V lize s ním doma na podzim remizoval 1:1.

Fulham se v minulém roce po čtyřech sezonách strávených ve druhé lize probojoval zpátky do Premier League. K postupu o patro výš mu tehdy pomohl i český obránce Tomáš Kalas, jenž v klubu hostoval v letech 2016 až 2018 z Chelsea. Elitu ale Fulham záhy opouští, nyní už podeváté v řadě nebodoval a jeho osud zpečetil Watford, který před vlastními fanoušky i v součtu s FA Cupem pošesté za sebou nenašel přemožitele.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:
Watford - Fulham 4:1 (23. Doucouré, 63. Hughes, 69. Deeney, 75. Femenía - 33. Babel)
Wolverhampton - Manchester United 2:1 (25. Jota, 77. vlastní Smalling - 13. McTominay)