Anglie

Bournemouth - Manchester Utd. 1:0 Trápení Rudých ďáblů pokračuje, Liverpool urval výhru v nastavení

2. listopadu 2019 15:32 - Praha
(Aktualizováno: 2. listopadu 2019 18:20)

Fotbalisté Manchesteru United prohráli v 11. kole anglické ligy v Bournemouthu 0:1 a nezvítězili v pátém z posledních šesti kol. Domácí se radovali z první ligové výhry po čtyřech duelech. Díky trefě Joshuy Kinga z 45. minuty soupeře v tabulce přeskočili a posunuli se na šestou příčku. Liverpool vyhrál nad Aston Villou 2:1 a dál vedou soutěž o 6 bodů před Manchesterem City, který zdolal Southampton 2:1. Chelsea zvítězila ve Watfordu 2:1 a radovala se z páté výhry za sebou. Na druhý Manchester City ztrácejí Blues dva body.

Dylan Martinez, Reuters

Liverpool prohrával od 21. minuty poté, co se prosadil Egypťan Trézéguet. Poslední vítězové Ligy mistrů směřovali k první ligové porážce v ročníku, jenže v 87. minutě srovnal hlavou Andrew Robertson a stejně se ve čtvrté minutě nastavení trefil Sadio Mané.

Manchester City inkasoval ve 13. minutě, oč se postaral James Ward-Prowse. Vedení Southamptonu, který v minulém kole podlehl doma Leicesteru 0:9, vydrželo do 70. minuty, kdy vyrovnal Sergio Agüero. Triumf "Citizens" vystřelil v 86. minutě Kyle Walker.

Hvězda Manchesteru City Sergio Agüero gestikuluje během utkání se Southamptonem.

Peter Powell, Reuters

Chelsea vedla od páté minuty po gólu Tammyho Abrahama. Dvaadvacetiletý anglický útočník vsítil devátou ligovou branku v sezoně, čímž se vyrovnal v čele tabulky střelců Agüerovi a Jamiemu Vardymu z Leicesteru. Abraham se podílel i na druhé trefě "Blues", když v 55. minutě našel před brankou Christiana Pulisice. Domácí snížili v 80. minutě z penalty, kterou proměnil Gerard Deulofeu.

Chelsea vyhrála v lize popáté za sebou. Frank Lampard se stal teprve druhým trenérem londýnského celku v historii, který v součtu všech soutěží vyhrál venku sedm utkání za sebou. Tím prvním byl v roce 1989 Bobby Campbell.

Arsenal otevřel skóre v 21. minutě. Pierre-Emerick Aubameyang zaznamenal v 78. soutěžním utkání za "Kanonýry" jubilejní 50. trefu. Pouze šesti hráčům v historii londýnského týmu se povedlo tuto metu překonat dříve. Bod z Emirates Stadium zařídil hostům v 76. minutě Raúl Jiménez.

Bournemouth se radoval z první ligové výhry po čtyřech duelech. Díky trefě Joshuy Kinga z 45. minuty United v tabulce přeskočil a posunul se na sedmou příčku. Bournemouth porazil manchesterské mužstvo v lize poprvé od prosince 2015. V předchozích sedmi utkáních mu šestkrát podlehl. Jednadvacetiletý brankář Aaron Ramsdale vychytal ve třetím kole po sobě nulu a celkově neinkasoval 351 minut.

Desátí "Rudí ďáblové" v jedenáctém venkovním souboji v Premier League za sebou neudrželi čisté konto, čímž vyrovnali svůj dosud nejdelší počin z období mezi srpnem 2002 a lednem 2003. Po 11 kolech mají na kontě pouze 13 bodů. Méně jich naposledy měli v ročníku 1986/87.

Sheffield United porazil Burnley 3:0 a posunul se na šestou příčku. Všechny tři branky zaznamenali domácí v prvním poločase, což se jim v Premier League povedlo poprvé od května 1993. Český útočník poraženého celku Matěj Vydra naskočil do hry v 79. minutě.

Brighton si poradil s předposledním Norwichem 2:0 a je osmý. Newcastle porazil na Olympijském stadionu v Londýně domácí West Ham 3:2, už po 51 minutách přitom vedl o tři branky.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:
Bournemouth - Manchester United 1:0 (45. King)
Aston Villa - Liverpool 1:2 (21. Trézéguet - 87. Robertson, 90.+4 Mané)
West Ham United - Newcastle 2:3 (73. Balbuena, 90. Snodgrass - 16. Clark, 22. Fernández, 51. Shelvey)
Manchester City - Southampton 2:1 (70. Agüero, 86. Walker - 13. Ward-Prowse)
Sheffield United - Burnley 3:0 (17. a 43. Lundstram, 44. Fleck)
Arsenal - Wolverhampton 1:1 (21. Aubameyang - 76. Jiménez)
Brighton - Norwich 2:0 (68. Trossard, 84. Duffy),
Watford - Chelsea 1:2 (79. Deulofeu z pen. - 5. Abraham, 55. Pulisic)

Časová osa: Anglie