Rubriky:

Anglie

Arsenal v izolaci! Fotbalisté byli v kontaktu s nakaženým šéfem, šlágr v Manchesteru se odkládá

11. března 2020 07:57 - Londýn/Praha

Zápas anglické ligy Manchester City - Arsenal se dnes hrát nebude. Fotbalisté Arsenalu přišli po únorovém utkání Evropské ligy do styku s majitelem Olympiakosu Pireus Evangelosem Marinakisem, který nedávno oznámil, že se nakazil novým typem koronaviru.

 

Paul Childs, Reuters

Podle internetových stránek obou klubů jde především o preventivní opatření. Riziko, že se hráči Arsenalu nakazili, je podle lékařů londýnského celku velmi malé. "Nicméně i přesto je potřeba striktně dodržovat nařízení vlády, abychom byli dva týdny v izolaci," uvedl Arsenal na svém webu.

"Dokud čtrnáctidenní lhůta neskončí, budou hráči doma. Stejně jako čtyři členové realizačního týmu, kteří seděli blízko pana Marinakise," oznámil Arsenal, který se s Olympiakosem na konci února utkal v prvním kole play off Evropské ligy. Po domácí výhře 1:0 a porážce 1:2 po prodloužení v Aténách vypadl.

Koronavirem se ve světě nakazilo více než 116 tisíc lidí, podlehlo mu přes čtyři tisíce osob a ovlivnil řadu akcí. Podle vedení Premier League nebyla jiná možnost, než zápas Manchesteru City s Arsenalem odložit. Současně však na webu soutěže uvedlo, že další utkání v ohrožení zatím nejsou.

Problémy s Olympiakosem čekají i další anglický celek Wolverhampton, který na Pireus narazí v osmifinále Evropské ligy. Vedení Wolves požádalo UEFA o odložení úvodního zápasu v Řecku, který je na programu ve čtvrtek, ale neuspělo. Klub argumentoval tím, že i když se bude hrát bez diváků, jde o zbytečné zdravotní riziko.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..