Rubriky:

Anglie

Rashford pomohl vybrat 100 tisíc liber na jídlo pro chudé děti

2. dubna 2020 14:59 - Londýn

Útočník Marcus Rashford z Manchesteru United pomohl vybrat přes 100 tisíc liber (3,1 milionu korun) na jídlo pro děti z chudých rodin odkázané na bezplatné stravování ve školách, které jsou kvůli pandemii koronaviru ve Velké Británii zavřeny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rashford byl v dětství sám odkázaný přes den výhradně na jídlo ze školy, protože matka chodila z práce až pozdě večer. Proto dvaadvacetiletý fotbalista po zavření škol neváhal a na sociálních sítích odstartoval sbírku, ze které se nyní bude financovat nákup jídel pro zhruba 400 tisíc dětí.

"Některé děti na tom jsou hůř, než jsem na tom byl kdysi já. Druhé jídlo doma nedostanou a s tím jsem chtěl pomoci. Když jsem viděl statistiky, že charitativní organizace každý den takhle pomáhají asi milionu dětí," řekl Rashford v rozhovoru pro deník The Times.

Se Součkem a Moyesem na kávě. Z bývalého slávisty jsou Kladiváři nadšení

Stranou během šíření nákazy COVID-19, která si ve Velké Británii vyžádala třicet tisíc nakažených a přes dva tisíce mrtvých, nezůstaly ani manchesterské kluby United a City. Společně na jídlo pro potřebné darovaly 100 tisíc liber.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..