Rubriky:

Anglie

Tohle je byznys, hoši... Nenechte si sáhnout na platy, radí legenda hráčům Premier League

25. dubna 2020 09:24 - Londýn/Praha

Bývalý kapitán Manchesteru United Roy Keane doporučil fotbalistům z bohatých klubů Premier League, aby ani v době koronavirové pandemie nesouhlasili s snížením platů. Sedminásobný mistr anglické ligy tvrdí, že on sám by si na mzdu sáhnout nenechal.

 

Peter Powell, Reuters

Profesionální fotbalová sezona v Anglii je přerušená od 13. března a některé kluby už poslaly část zaměstnanců na nucenou dovolenou. V několika týmech hráči akceptovali odložení výplat a v Arsenalu fotbalisté a trenéři souhlasili se snížením mezd o 12,5 procenta.

"Dívám se na to nyní tak, i kvůli tomu, za jakých okolností jsem opouštěl Manchester United, že bych nepřijal snížení platu, kdybych byl v jednom z těch větších klubů," řekl televizi Sky Sports Keane, jenž po více než dvanácti letech odcházel v roce 2005 z Old Trafford po konfliktech s trenérem Alexem Fergusonem a vedením klubu.

Anglie v šoku. Vydělává miliony týdně, snížení platu však hvězda odmítla

"Vím, že teď na hráče tlačí, ale do toho, co uděláte se svými penězi, nikomu nic není. Vezměte si svou výplatu, a pokud chcete být velkorysí, tak do toho jděte. Ale myslím, že by hráči neměli být nuceni kluby, zvlášť těmi většími, aby si nechali snížit mzdu," uvedl osmačtyřicetiletý irský bouřlivák.

Zastavte to! Vlastník televizních práv vyzývá Premier League, aby stopla prodej Newcastlu

Keane dodal, že hráčský kontrakt je individuální záležitostí mezi fotbalistou a klubem a je nesmysl požadovat, aby všichni dělali totéž. Dodal, že když on vyjednával o kontraktu, bylo mu vždy ze strany klubu jasně dáno najevo, že jde především o byznys.

"Když přijdou kluby vlastněné lidmi s miliardovým majetkem za hráči a tvrdí, že mají potíže... ne ne, trvejte na dodržení podmínek smlouvy. Zapomeňte na nějaké snižování, protože tyhle kluby budou první, které vám řeknou, 'Tohle je byznys, hoši, takhle to chodí'," dodal někdejší tvrdý záložník a nyní trenér.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..