Živě

Manchester United bude mít na Old Trafford místa k stání

29. dubna 2020 19:34 - Manchester

Manchester United bude dalším anglickým fotbalovým týmem, který na svém stadionu vyzkouší systém "bezpečného stání". Slavný klub dostal povolení instalovat na Old Trafford 1500 míst se zábradlím, která umožní divákům fandit vestoje.

 

ČTK

V nejvyšších dvou fotbalových soutěžích bylo v Anglii sezení povinné od sezony 1994/95. Nařízení vzniklo jako reakce na tragédii na stadionu Hillsborough v Sheffieldu v roce 1989, kde bylo ušlapáno 96 liverpoolských fanoušků.

Od té doby se ale pravidla zmírnila a povolení instalovat sekce na stání dostaly Tottenhem a Wolverhampton. "Bezpečné stání" už mají několik let v Německu, ale také například na stadionu Celticu Glasgow.

Rozšíření stadionu Liverpoolu se kvůli koronaviru o rok opozdí

Manchester nainstaluje místa k stání od příští sezony do jednoho sektoru, a pokud se osvědčí, mohly by být i na dalších místech stadionu. "Věříme, že zavedení míst na stání se zábradlím zvýší bezpečnost fanoušků v částech stadionu, kde - stejně jako to mají jiné kluby - jsme svědky neustálého stání," uvedl ředitel United Richard Arnold.

Old Trafford je s kapacitou téměř 75 tisíc diváků největším stadionem v anglickém klubovém fotbalu.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..