Rubriky:

Anglie

Anglickým klubům hrozí, že budou vracet peníze z vysílacích práv

12. května 2020 12:19 - Londýn

Klubům z anglické fotbalové ligy hrozí, že i když se Premier League, která byla v polovině března přerušena kvůli pandemii koronaviru, podaří dohrát, budou muset vrátit až 400 milionů liber z vysílacích práv. Informovaly o tom server BBC a list The Guardian.

 

Action Images, Reuters

Kluby mají od televizních společností za období 2019 až 2022 dostat celkem 9,2 miliardy liber, ale část peněz budou muset kvůli dopadům koronavirové krize nejspíš vrátit, a to i v případě, že se ligu podaří dokončit. Důvodem jsou totiž jiné než původně domluvené termíny zápasů a také prázdné stadiony, což je jedna z podmínek obnovení ligy.

Podle médií jde údajně o částku 340 až 400 milionů liber. Kdyby se ročník dokončit nepodařilo, vyčíslil šéf soutěže Richard Masters ztrátu na více než jednu miliardu liber.

Sterling a Rose mají obavy z obnovení Premier League: O fotbale se vůbec nebavme!

Podle aktuálních plánů by se Premier League mohla rozběhnout v polovině června a zbývajících 92 zápasů by se mohlo odehrát na deseti neutrálních stadionech. Anglická liga byla přerušena po nekompletních 29 kolech a tabulku vede s velkým náskokem Liverpool, který dělí šest bodů od prvního titulu od roku 1990.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..