Michael Owen vydrží v Newcastlu do konce sezóny

22. prosince 2008 20:25 - LONDÝN

Anglický fotbalista Michael Owen v zimním přestupovém období z Newcastlu neodejde. Devětadvacetiletý útočník v reakci na sílící spekulace o přestupu prohlásil, že v klubu zůstane minimálně do léta, kdy mu vyprší smlouva.

"Doufám, že to bude bráno jako pozitivní krok, nerad bych slyšel, že nejsem loajální," citovala Owena agentura AP. "V klubu jsem spokojený a jde mi jen o to, všechno si v klidu promyslet. Před týdnem mi bylo 29, takže další krok v kariéře pro mě bude hodně důležitý," dodal.

Owen prohlášením reagoval na spekulace, které se v Anglii rozhořely poté, co nedávno odmítl nabídku klubu na novou tříletou smlouvu. "Nejde mi o peníze. To jsem řekl klubu už dávno. Z klubu v lednu neodejdu a pod osobitým vedením Joe Kinneara chci týmu pomoci dostat se v tabulce nahoru," uvedl Owen, kterému kontrakt vynáší 120 000 liber týdně (3,3 miliónu korun). Po sezóně je při jednání o nové smlouvě ochoten přistoupit i na nižší plat.

Do Newcastlu přišel Owen před třemi lety z Realu Madrid, předtím byl ikonou v Liverpoolu.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..