Rubriky:

Anglie

Policie prověřila incident z Manchesteru, o trestný čin se nejednalo

24. června 2020 19:48 - Manchester/Praha

Vzkaz „White Lives Matter Burnley“ z pondělního utkání fotbalové Premier League mezi domácím Manchesterem City a Burnley nebyl trestným činem. S takovým závěrem přišla anglická policie, která incident prošetřovala. Akci zorganizoval fanoušek hostů Jake Hepple a klub mu kvůli tomu chtěl doživotně zakázat vstup na stadion. Zákon ale podle všeho porušen nebyl.

 

Shaun Botterill, Reuters

Rozhořčené reakce zástupců anglického fotbalu vyvolala pondělní akce fanouška Jakea Heppleho, který se sám přihlásil k tomu, že vyrobil transparent s nápisem „White Lives Matter", nechal ho přivázat za letadlo a během 30. kola anglické Premier League zorganizoval přelet vzkazu nad stadionem Manchesteru City.

Pondělní akce vyvolala na sociálních sítích bouřlivou diskusi. Proti nápisu z oblohy se emotivně ohradil kapitán Burnley Ben Mee. Klub vydal ostré prohlášení, ve kterém se od akce distancoval, chtěl spolupracovat s policií a volal po potrestání viníka.

Strážci zákona nakonec incident skutečně prověřili, nic protiprávního se ale podle nich nestalo. „Po posouzení všech dostupných informací týkajících se této události jsme dospěli k závěru, že se nestaly žádné trestné činy," zní prohlášení policie z hrabství Lancashire.

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..