Rosický začal naplno trénovat s prvním týmem Arsenalu

14. května 2009 16:46 - LONDÝN

Po bezmála šestnácti měsících se ve čtvrtek vrátil k plnému tréninku s prvním týmem Arsenalu český fotbalista Tomáš Rosický. O návratu osmadvacetiletého středopolaře informoval při setkání s novináři kouč londýnského celku Arséne Wenger.

„Předně musím říct, že jsme dnes na tréninku konečně přivítali Tomáše Rosického,“ uvedl Wenger na tiskové konferenci před víkendovým duelem s Manchesterem United. „Samozřejmě ale ještě není připraven nastoupit,“ dodal francouzský kouč.

Rosický naposled nastoupil do zápasu 26. ledna 2008, kdy v duelu Anglického poháru proti Newcastlu odehrál jen devět minut a poté musel být kvůli bolesti v noze vystřídán. Lékařské vyšetření odhalilo zranění podkolenní šlachy, s nímž český špílmachr i přes prvotní optimistické prognózy skončil na operačním sále. Přišel tak nejen o zbytek sezóny, ale i o mistrovství Evropy v Rakousku a Švýcarsku.

Během léta se Rosický vrátil k tréninku, kvůli neustávajícím potížím musel ale v listopadu na další operaci. V březnu pak měl přijít Arsenalem i českou reprezentací napjatě očekáváný comeback, bývalého kapitána národního týmu ale pro změnu na trávník nepustila bolavá třísla. Na konci dubna pak Wenger oznámil, že konec sezóny v Premier League již Rosický nestihne.

pn, Sport.cz

Časová osa: Anglie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..