Rubriky:

Anglie

Podle Wengera by se fotbalové auty mohly zahrávat nohou

27. prosince 2009 10:12 - LONDÝN

Kouč londýnského Arsenalu Arséne Wenger by si uměl představit, že by se auty místo vhazování rukama zahrávaly nohou. Touto inovací fotbalových pravidel by se podle francouzského trenéra smazala výhoda týmů, které mají ve svém středu hráče schopné házet dlouhé auty.

 

Dylan Martinez, Reuters

"Například Rory Delap zahrává autová vhazování skoro tak silně, jako kdyby do míče kopl," jmenoval šedesátiletý trenér irského záložníka z týmu Stoke City, po jehož dlouhých autech Arsenal v loňské sezóně dvakrát inkasoval.

"Přitom tato výhoda je docela nefér, týmy s takovými hráči využívají sílu, která jako taková do fotbalu nepatří," dodal kouč, když byl klubovými internetovými stránkami požádán, aby jmenoval jedno fotbalové pravidlo, které by změnil.

"Řešením by tedy mohlo být, kdyby se z autu místo vhazování kopalo. Podle mého názoru by se tím zrychlila hra," uzavřel Wenger a zároveň odmítl, že by změna pravidel byla příliš radikální.

O pravidle se ve fotbalových kruzích už mluvilo, v sezóně 1993/1994 bylo dokonce zkušebně zavedeno v jedné z nižších anglických soutěží. Speciální skupina, v níž zasedali Franz Beckenbauer nebo Johan Cruyff, poté dospěla v roce 1996 k závěru, že kopání autů hře nijak neprospívá.

ČTK

Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..