Rubriky:

Anglie

Fanoušci v Anglii se v říjnu na stadiony nevrátí

22. září 2020 21:12 - Praha

Návrat britských fanoušků na stadiony se v chystaném říjnovém termínu neuskuteční. Kvůli zpřísnění opatření proti šíření koronaviru, které dnes v parlamentu oznámil premiér Boris Johnson, musel být plán odložen na neurčito. Zástupci fotbalové Premier League se ale obávají, že bez diváků na tribunách není možné dlouhodobě ekonomicky fungovat.

 

Matt Dunham, Reuters

V Anglii se v uplynulých týdnech uskutečnila řada pilotních testovacích akcí s omezenou kapacitou pro 1000 fanoušků. Od 1. října sportovní kluby počítaly s tím, že budou moci na stadionech zaplnit 25 až 33 procent kapacity.

Zápasy za zavřenými dveřmi mohou mít podle vedení Premier League devastující dopad, pokud omezení potrvá dalších šest měsíců, jak naznačil Johnson. Fotbalová ekonomika je bez diváků trvale neudržitelná. Zástupci sportů, včetně fotbalu, ragby a dostihů, proto vyzvali vládu k finanční pomoci.

Tottenham v Ligovém poháru kvůli koronaviru u soupeře nenastoupí, nakažené má i Součkův West Ham

"V minulé sezoně Premier League utrpěla ztrátu 700 milionů liber (20,5 miliardy korun) a v současnosti náš národní sport přichází o 100 milionů liber (2,9 miliardy korun) měsíčně. To začíná mít devastující dopad na kluby a jejich komunity," uvedla Premier League v prohlášení. Ještě horší situace je v Anglické fotbalové lize, která řídí tři nižší soutěže pro 72 profesionálních klubů.

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..