Gólman Mendy jde v Čechových stopách z Rennes do Chelsea

24. září 2020 11:28 - Praha

Šestnáct let po příchodu Petra Čecha získala fotbalová Chelsea dalšího brankáře z Rennes. Novou posilou londýnského klubu se stal senegalský reprezentant Édouard Mendy. Chelsea za něj podle britských médií zaplatila 22 milionů liber (648 milionů korun).

 

Lee Smith, Reuters

"Mendyho příchod zvýší konkurenci, což bude přínosné. Kepa i Mendy se budou snažit, aby chytali," uvedl trenér Chelsea Frank Lampard k nové posile, která podepsala smlouvu na pět let.

Španělský gólman Kepa Arrizabalaga, který přišel do Chelsea předloni za rekordních 80 milionů eur, v úvodu nové sezony opakovaně chyboval. Naposledy se podepsal v neděli pod prohru 0:2 s obhájcem ligového titulu Liverpoolem.

Mendy má za sebou jednu sezonu v Rennes. Předtím chytal ve Francii za Remeš, které pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. Jeho angažování podle médií doporučil vedení Chelsea i Čech, který pracuje v klubu jako poradce sportovního a technického úseku.

"Jsem nadšený, že jsem v Chelsea. Je to pro mě jako sen být v tomhle úžasném týmu a pracovat s Frankem Lampardem a ostatními. Už se nemůžu dočkat," uvedl téměř dvoumetrový Mendy.

Rennes na Mendyho přestupu výrazně vydělá. Loni za něj zaplatilo podle neoficiálních údajů čtyři miliony eur (108 milionů korun).

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..