Rubriky:

Anglie

Přestupová bomba: Torres bude spoluhráčem Čecha v Chelsea!

31. ledna 2011 21:14 - LONDÝN

Fernando Torres přestupuje z Liverpoolu do Chelsea! Na posílení ofenzivní řady vynaložil majitel londýnského týmu Roman Abramovič 50 miliónů liber (asi 1,4 miliardy korun). Liverpool si jako náhradu za španělského snipera vybral Andyho Carrolla z Newcastlu. Reds pošlou za mladého anglického forvarda do Newcastlu 35 miliónů liber (asi 985 miliónů korun).

 

Nigel Roddis, Reuters

Již před nejintenzivnějším vyjednáváním se nechal trenér Liverpoolu Kenny Dalgish slyšet, že si nepřeje, aby jeho tým Torrese prodával. V té době již ležela na stole vedení týmu nabídka ze Stamford Bridge. Součástí dohody měl původně podle britských médií být i Nicolas Anelka, ten však svůj návrat na Anfield Road vyloučil.

Liverpool proto hledal náhradu za případný odchod Torrese jinde. V Newcastlu si vyhlédl s jedenácti brankami třetího nejlepšího střelce probíhající Premier League Andyho Carrolla. Za dvaadvacetiletého fotbalistu nabídl Liverpool 30 miliónů liber, ale Straky požadovaly o pět víc. Po dlouhém jednání se nakonec oba celky domluvily.

Torres se tak stal nejdražším fotbalistou v Británii. Jeho přestup o tři milióny přebil dosud nejvyšší částku 47 miliónů liber za příchod Carlose Teveze do Manchesteru City v roce 2009. Tuto částku však vedení City vyvracelo. Oficiálně potvrzeným rekordem v Anglii byl dlouho přestup Rio Ferdinanda z Leedsu do Manchesteru United z roku 2002 za 33 miliónů liber. Dnes ho nejprve překonal Carrollův přesun do Liverpoolu za 35 miliónů liber a vzápětí ještě výrazněji Torres.

V novodobé historii po krachu mediálního koncernu Leo Kircha a snížení přestupních částek byli dražší než Torres pouze Cristiano Ronaldo, Kaká z Realu Madrid a Zlatan Ibrahimovic při přestupu z Interu Milán do Barcelony. V historii fotbalu je přestupová částka za španělského forvarda osmá nejvyšší.

oc, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..