Anglie

24. dubna 2011 19:10 - LONDÝN

Fotbalistům Arsenalu se dál drolí sen o zisku mistrovského titulu a i v této sezóně tak mohou svěřenci Arsena Wengera nejspíš na zisk některé z cenných trofejí zapomenout. V nedělním utkání 34. kola Premier League totiž prohráli na hřišti osmého Boltonu 1:2 a na vedoucí Manchester United čtyři kola před koncem soutěže ztrácí devět bodů. Kanonýři zůstávají v tabulce na třetím místě tři body za Chelsea. V neděli navíc přišli o jarní neporazitelnost.

Eddie Keogh, Reuters

Ani na lavičce Arsenalu nebyl kvůli zdravotním potížím kapitán české reprezentace Tomáš Rosický. Do sestavy Boltonu se naopak vrátil z Chelsea zapůjčený útočník Daniel Sturrige, který poslal na konci první půle domácí do vedení. Cahillovu střelu ještě odvrátil před brankou Nasri, ale druhý pokus domácích už skončil v bráně. Pro Sturridge to byl po příchodu z Chelsea už sedmý zásah.

Arsenal odpověděl hned po změně stran, když se po spolupráci s Fabregasem trefil Robin Van Persie, který svým sedmým zásahem za sebou na hřišti soupeře vytvořil nový rekord Premier League.

Vyrovnávací branka hosty nabudila a Kanonýři se snažili strhnout vedení na svoji stranu. Studená sprcha však pro ně přišla v devadesáté minutě, když špatně bránili při standardní situaci Boltonu, po níž trefil vítězný gól střídající Cohen.