Manchester United má sponzora na tréninkových dresech za miliardu

23. srpna 2011 13:40 - MANCHESTER

Manchester United uzavřel sponzorskou smlouvu s kurýrní společností DHL, jejíž logo budou fotbalisté anglického mistra nosit na tréninkových dresech. Slavný klub díky čtyřletému kontraktu podle informací agentury Reuters vydělá 40 miliónů liber (1,12 miliardy korun).

 

Darren Staples, Reuters

To je víc, že týmu z Old Trafford vynášela začátkem tisíciletí smlouva s firmou Vodafone, která měla logo na zápasových dresech. Na těch v současnosti "Rudí ďáblové" nosí znak americké pojišťovací společnosti Aon, což klubu za čtyři roky vynese téměř 80 miliónů liber.

Sponzorskou smlouvu na tréninkové dresy má Manchester jako první anglický klub. "Tenhle kontrakt otevírá v anglickém fotbale nové možnosti," uvedl výkonný ředitel United David Gill ke spolupráci s firmou DHL, kterou vlastní Německá pošta.

Manchester je podle časopisu Forbes nejcennějším sportovním klubem světa. Jeho hodnotu vyčíslil odborný magazín na 1,86 miliardy dolarů (31,6 miliardy korun).

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: