Manchester City povede s Tévezem disciplinární řízení

12. října 2011 22:39 - MANCHESTER

Argentinského fotbalistu Carlose Téveze čeká v Manchesteru City disciplinární řízení kvůli údajnému porušení smlouvy. Sedmadvacetiletý útočník prý odmítl nastoupit jako střídající hráč do zářijového utkání Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov (0:2). Tévez to popírá a tvrdí, že jde o nedorozumění.

 

Phil Noble, Reuters

Tévez byl na dva týdny suspendován a vedení klubu se pustilo do vyšetřování události. Ve čtvrtek se hráč může znovu zapojit do tréninku mužstva, hrozí mu však další trest. Podle britských médií může přijít o dva týdenní platy, což by v jeho případě činilo celkem 400.000 liber (přes 11 milionů korun).

Trenér Roberto Mancini označil po incidentu Tévezovo chování za nepřijatelné a uvedl, že bývalý kapitán v týmu skončil. Argentinec se za nepříznivého stavu 0:2, který dvěma brankami zařídil mnichovský kanonýr Mario Gómez, prý odmítl jít na začátku druhého poločasu rozcvičovat s ostatními náhradníky. Mancini proto na hřiště poslal záložníky Milnera, De Jonga a beka Kolarova, místo aby posílil útočné snažení týmu.

Podle Téveze to bylo nedorozumění. Rozcvičovat se prý nešel proto, že byl už dříve a cítil se být dostatečně připraven. Z jeho televizního rozhovoru po utkání se také zdálo, že se s Mancinim dostal do sporu, ale fotbalistův poradce později uvedl, že tlumočník hráčova slova špatně překládal.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..