Dempsey z Fulhamu je podruhé v kariéře nejlepším fotbalistou USA

3. listopadu 2011 08:06 - SAN FRANCISCO

Ofenzivní hráč londýnského Fulhamu Clint Dempsey byl podruhé v kariéře zvolen nejlepším fotbalistou USA. Osmadvacetiletý záložník či útočník se tohoto ocenění dočkal po pěti letech.

 

Brian Synder, Reuters

Dempsey dostal v novinářské anketě 375 bodů a jasně porazil druhého gólmana Tima Howarda s 252 body. Třetí skončil šestinásobný držitel trofeje Landon Donovan (191).

Osmdesátinásobný reprezentant Dempsey letos pomohl třemi góly národnímu týmu do finále Zlatého poháru, v němž Spojené státy podlehly rivalovi z Mexika. O víkendu zaznamenal v dresu Fulhamu svůj 36. gól v anglické lize, čímž se v historické statistice amerických střelců v Premier League dotáhl na rekordmana Briana McBridea.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..