Anglie

Tottenham porazil v londýnském derby Fulham

6. listopadu 2011 19:45 - LONDÝN

Fotbalisté Tottenhamu porazili v londýnském derby Fulham na jeho hřišti 3:1 a v anglické lize zvítězili posedmé z posledních osmi utkání. Spurs úspěšně zvládli první utkání Premier League bez trenéra Harryho Redknappa, který odpočívá po operaci srdce.

Juan Medina, Reuters

Na stadionu Craven Cottage začali lépe hosté. Baleova střela se už v desáté minutě odrazila od obránce Chrise Bairda do vlastní branky. V nastaveném čase pak zvýšil po individuální akci záložník Aaron Lennon.

Těsně poté si po střetu s Garethem Balem poranil koleno obránce Fulhamu Zdeněk Grygera a po dlouhém ošetřování musel být ze hřiště odnesen na nosítkách s kyslíkovou maskou. Další český hráč Marcel Gecov nebyl ani na lavičce.

Po přestávce se domácí výrazně zlepšili a v 57. minutě z velkého tlaku vyrovnali. Do vlastní branky zamířil také francouzský stoper Younes Kaboul. Fulham v dalších minutách dominoval, ale nedokázal překonat výborného brankáře Brada Friedela. Až v páté minutě nastavení pak pojistil výhru Tottenhamu třetím zásahem střídající útočník Jermain Defoe.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:
Wolverhampton - Wigan 3:1 (31. O'Hara, 55. Edwards, 66. Ward - 42. Watson), Bolton - Stoke 5:0 (23. a 73. Eagles, 61. a 82. Klasnič, 2. K. Davies), Fulham - Tottenham 1:3 (57. vlastní Kaboul - 10. vlastní Baird, 45.+1 Lennon, 90.+5 Defoe).

Časová osa: Anglie