Terryho údajná oběť rasismu Ferdinand dostal dopis s hrozbou smrti

7. listopadu 2011 12:09 - LONDÝN

Fotbalový obránce Anton Ferdinand z Queens Park Rangers, kterého údajně rasisticky urazil kapitán Chelsea John Terry, dostal výhružný dopis. Podle pondělních britských médií dopis obsahující hrozbu smrti kdosi osobně přinesl do klubového sídla QPR v pátek. Případ řeší policie.

 

Eddie Keogh , Reuters

K incidentu mezi Terrym a Ferdinandem mělo dojít na hřišti při vzájemném ligovém zápase před dvěma týdny. Stoper Chelsea obvinění z rasismu rezolutně popřel, nicméně policie i národní fotbalová asociace zahájily vyšetřování.

Policejní složky nyní vyšetřují zvlášť i hrozby vůči Ferdinandovi. "Můžeme potvrdit, že vyšetřujeme případ nebezpečné komunikace, která může u příjemce vyvolat rozhořčení nebo strach," uvedl policejní mluvčí.

John Terry si vyhrnuje rukáv, aby ukázal fanouškům Chelsea kapitánskou pásku.John Terry.foto: Reuters/Andrew Winning

Duel, který Chelsea prohrála 0:1, byl vyostřený a Terry s Ferdinandem si během něj vyměnili hrubší slova. Nikoli však prý s rasovým podtextem. Byť je v běhu vyšetřování, je třicetiletý Terry v nominaci na přípravné zápasy se Španělskem a Švédskem. A neměl by přijít ani o kapitánskou pásku.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..