Chelsea vyšetřuje své fanoušky kvůli rasismu

15. listopadu 2011 14:55 - LONDÝN

Fotbalová Chelsea zahájila vyšetřování svých vlastních fanoušků kvůli údajným rasistickým pokřikům na adresu hráče tmavé pleti Daniela Sturridge. Minimálně jeden z dobře situovaných příznivců londýnského klubu prý urážel mladého útočníka 1. listopadu během zápasu Ligy mistrů v Genku.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Podle listu Daily Mail upozornil klub na nevhodné chování příznivce jiný fanoušek Chelsea, který pokřiky zaslechl. "Už přivádějí opici," hulákal údajně jeden z mužů ze zhruba třísetčlenné skupiny vlivných fanoušků a zástupců sponzorské firmy Samsung.

"Bereme tuhle stížnost velmi vážně a spolupracujeme s příznivci a policií na tom, abychom identifikovali ty, kteří se na tom podíleli," uvedl dnes klub v tiskovém prohlášení.

Chelsea už v souvislosti s utkáním v Genku vyšetřuje jiný incident, kdy část fanoušků skandovala "Antone Ferdinande, víš, co jsi zač". Byla to jejich reakce na to, že hráč QPR Ferdinand obvinil po vzájemném utkání kapitána Chelsea Johna Terryho z rasismu. Podle fanouška, jenž si stěžoval na urážky Sturridge, se tentýž muž zapojil i do pokřiků na Ferdinandovu adresu.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..