Fofana poděkoval za to, že si během ramadánu mohl dát pauzu při utkání

27. dubna 2021 19:17 - Londýn/Praha

Fotbalista Leicesteru Wesley Fofana poděkoval vedení Premier League i soupeři za to, že mu umožnily v pondělním utkání proti Crystal Palace přerušit půst během ramadánu a občerstvit se. Utkání bylo po západu slunce krátce zastaveno, aby mohli Fofana a obránce Crystal Palace Cheikhou Kouyaté vypít po celodenním půstu energetický gel.

 

Rui Vieira, Reuters

Během postního měsíce ramadánu, jenž letos připadá na 12. dubna až 12. května, většina muslimů během dne nepije a nejí. "Tohle je na fotbalu to krásné," napsal na witteru Fofana po zápase a poděkoval vedení ligy a brankáři soupeře Vicentemu Guaitovi, jenž v prvním poločase počkal s výkopem, než se občerství.

Na pauze se před utkáním dohodly týmy s rozhodčím Grahamem Scottem. Britská média uvádějí, že se tak stalo s největší pravděpodobností poprvé v historii Premier League.

Leicester pondělní utkání po obratu vyhrál 2:1 a upevnil si třetí místo v tabulce. Dvacetiletý Francouz Fofana zvládl odehrát celý zápas.

ČTK

Je správné, že rozhodčí umožnil Wesleymu Fofanovi pauzu během zápasu Premier League?


Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..