Živě

Rooney se s Derby v posledním kole zachránil v druhé anglické lize

8. května 2021 16:55 - Londýn

Fotbalisté Derby pod vedením trenéra Wayna Rooneyho se díky remíze 3:3 s Sheffieldem v posledním kole udrželi ve druhé anglické lize. Bod jim z penalty v závěru zajistil útočník Martyn Waghorn a pomohla jim také remíza Cardiffu s Rotherhamem.

 

Molly Darlington, Reuters

Derby k záchraně dovedl dvěma góly Waghorn, který se poprvé prosadil v 49. minutě, kdy vyrovnal na 1:1. Tři minuty nato se domácí ujali vedení, ale také Sheffield dokázal díky rychlým zásahům skóre otočit. Na konečných 3:3 upravil v 78. minutě z pokutového kopu Waghorn.

Ani bod však Derby k záchraně nemusel stačit, pokud by v souběžně hraném utkání Rotherham vyhrál v Cardiffu. Domácí však v 88. minutě srovnali na 1:1 a Derby zakončilo sezonu na 21. místě s odstupem jediného bodu od pásma sestupu.

V něm se s bodovými rozestupy seřadil Wycombe, Rotherham a na poslední 24. příčce Sheffield, který kvůli porušení finančních pravidel přišel o šest bodů. Přímý postup do Premier League si naopak zajistily Norwich s Watfordem, zatímco Brentford, Swansea, Barnsley a Bournemouth čeká play off a jedno postupové místo.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..