Živě

Fotbalisty zaskočil odstřel elektrárny v blízkosti hřiště. Zápas přesto pokračoval

8. června 2021 08:23 - Rugeley/Praha

Během fotbalových zápasů je k vidění spousta zvláštních situací. S takovou, která se stala ve Velké Británii, se však hráči ještě zřejmě nesetkali. V pozadí probíhajícího utkání mezi Brereton Lion FC a Dormans FC totiž probíhal odstřel ikonické elektrárny Rugeley, která ve městě stála bezmála šedesát let.

Reuters

Téměř sto dvacet metrů vysoké chladicí věže, které byly schopné zchladit až šest milionů litrů vody za hodinu, a které se staly symboly průmyslové Británie, se řítily k zemi, zatímco místní fotbalisté hráli jako by se nechumelilo. Z dálky byly slyšet obrovské rány, ale hráči se nenechali vyvést z míry.

Oblohu zaplnila oblaka prachu a dýmu, některé hráče to rozptýlilo až při rohovém kopu. Jinak se soustředili čistě na zápas. Někteří diváci, kteří demolici sledovali v živém přenosu, si dělali legraci a přirovnávali pád věží ke hvězdám Premier League, kteří jsou podle nich také náchylní k demolici, například k Jacku Grealishovi.

„Asi nejlepší publikum, které tam kdy měli," smáli se. Na pozemku vzniklém po odstřelu má vzniknout park, škola a tisíce domů pro rodiny s dětmi.

bp, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..