Živě

Fotbaloví reprezentanti Henderson a Sterling získali v Británii vyznamenání

12. června 2021 11:54 - Londýn

Angličtí reprezentanti Jordan Henderson a Raheem Sterling získali v Británii vyznamenání za svou mimofotbalovou činnost v době pandemie koronaviru. Kapitán Liverpoolu Henderson i útočník mistrovského Manchesteru City Sterling, kteří se s Anglií připravují na začátek mistrovství Evropy, se v pátek stali členy Řádu britského impéria (MBE).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třicetiletý Henderson byl oceněn za podporu zdravotníků v systému národní zdravotní služby (NHS). "Svou cenu věnuji všem lékařům, sestrám, pečovatelům, uklízečkám a dalším, kteří svůj život i kariéru zasvětili této práci. Jsme na ně právem hrdí," řekl liverpoolský záložník.

O čtyři roky mladší Sterling sklízí uznání za činnost v oblasti boje proti rasismu ve sportu. Stará se také o znevýhodněné děti. "Pokud díky tomu můžu změnit alespoň jeden život, už to bude hodně," uvedl.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..