Očkovaní fotbalisté budou moci po návratu z rizikových zemí hrát Premier League

1. října 2021 17:46 - Londýn

Plně očkovaní fotbalisté z Premier League budou moci cestovat k reprezentačním zápasům do zemí, které má Británie na takzvaném "červeném seznamu" rizikových států, a po návratu budou moci trénovat a hrát zápasy. Uvedla to BBC s tím, že hráči budou na tréninky a utkání docházet z karantény.

 

Dave Thompson, ČTK/AP

Mnoho anglických klubů v září odmítlo pustit své hráče plnit reprezentační povinnosti do zemí z "červeného seznamu", jako jsou Brazílie či Argentina. Týmy se tak dostaly do sporu s národními federacemi, a vedení anglické ligy se proto snaží zamezit podobným situacím v další reprezentační pauze.

Koronavirová opatření nařizují lidem, kteří z rizikových zemí přijedou do Anglie, desetidenní karanténu v hotelu. Po dohodě s vládou budou hráči v karanténě ve speciálních zařízeních a budou smět trénovat a hrát.

Manchester United přišel na pár týdnů o zraněného kapitána Maguirea

"Naše nejlepší obrana proti viru je vakcinace a tato nová pravidla umožní plně očkovaným hráčům plnit jejich reprezentační povinnosti nejbezpečnějším a nejpraktičtějším způsoben a zároveň jim umožní po návratu trénovat a hrát za jejich kluby," řekl BBC mluvčí vlády.

Reprezentační pauza bude trvat od 4. do 15. října, Premier League se znovu rozběhne o den později.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..