West Ham - Brentford 1:2 Součkova asistence nestačila, nováček v nastavení šokoval. Bitva gigantů bez vítěze

3. října 2021 14:15 - Londýn
(Aktualizováno: 3. října 2021 19:26)

Fotbalisté West Hamu, za který odehráli celý zápas i čeští reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, překvapivě prohráli v utkání 7. kola anglické Premier League s Brentfordem 1:2. Kladiváři sice deset minut před koncem po gólu Bowena, na který mu nahrál hlavou Souček, vyrovnali, o triumfu nováčka však rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Wissa. Alex Král zůstal celý zápas jen na lavičce domácích.

Tony Obrien, Reuters

Úřadující mistři Manchester City remizovali na hřišti předchozích šampionů Liverpoolu 2:2. První poločas šlágru 7. kola Premier League branku nenabídl, ukázal však nedostatky v defenzivní hře domácích. Hlavně souboje mezi Philem Fodenem a Jamesem Milnerem často vyznívaly ve prospěch hostujícího záložníka. Právě Foden se dostal do první velké šance zápasu. Po individuální akci a výborné nahrávce Bernarda Silvy se anglický mladík zjevil sám před Alissonem Beckerem, brazilský brankář si však s jeho zakončením poradil a udržel Reds ve hře o tři body.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji a po rychlém přechodu do útoku se v 59. minutě dostali do vedení. Salah potáhl balon, našel nabíhajícího Sadia Maného a senegalský útočník vstřelil svůj 99. gól v Premier League. Hosté srovnali o v 69. minutě zásluhou Fodena. Aktivní anglický křídelník využil výborné práce Gabriela Jesuse na pravém křídle, odpoutal se od Milnera a střelou na zadní tyč srovnal stav. Liverpool znovu poslal do vedení Salah, ale v 81. minutě stanovil konečné skóre Kevin de Bruyne. Liverpool po sedmi kolech drží druhou pozici o bod za vedoucí Chelsea, City mají o bod méně a jsou třetí.

Liverpoolský útočník Mohamed Salah.

Peter Powell, Reuters

Brentford otevřel skóre ve 20. minutě zásluhou Mbeuma. West Ham si hlavně ve druhém poločase vytvořil velký tlak, ze kterého v 80. minutě vyrovnal Bowen střelou po hlavičkovém souboji Součka. Těsně před koncem rozhodl Wissa. Jeho tým ani napočtvrté v Premier League venku neprohrál a je sedmý. West Hamu patří devátá příčka.

Obránce West Hamu Vladimir Coufal (vlevo) a Frank Onyeka z Brentfordu.

Tottenham doma zdolal Aston Villu 2:1 a přerušil sérii tří ligových porážek, během níž pokaždé třikrát inkasoval. Spurs poslal do vedení ve 27. minutě Höjbjerg, hosté odpověděli Watkinsonovým gólem v 67. minutě, ale krátce nato Tottenhamu zařídil vítězství vlastní brankou Targett.

Leicester na stadionu Crystal Palace ztratil dvoubrankový poločasový náskok a remizoval 2:2. Lišky nevyhrály ve čtvrtém kole po sobě.

Anglická Premier League - 7. kolo:
West Ham - Brentford 1:2 (80. Bowen - 21. Mbeumo, 90.+4 Wissa)
Tottenham - Aston Villa 2:1 (27. Höjbjerg, 71. Lucas Moura - 67. Watkins
Crystal Palace - Leicester 2:2 (61. Olise, 72. Schlupp - 31. Iheanacho, 37. Vardy
Liverpool - Manchester City 2:2 (59. Mané, 76. Salah - 69. Foden, 81. De Bruyne)

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.