V Anglii odsoudili dalšího muže, jenž rasisticky urážel fotbalové reprezentanty

6. října 2021 16:45 - Folkestone

V Anglii byl odsouzen další muž, jenž na sociálních sítích rasisticky urážel trojici fotbalových reprezentantů Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, kteří ve finále mistrovství Evropy proti Itálii neproměnili penalty v rozstřelu. Padesátiletý Bradford Pretty dostal u soudu ve Folkestone na jihu země trest 50 dnů vězení s podmínkou na 12 měsíců a 200 hodin veřejně prospěšných prací.

 

Jon Super, Reuters

Pretty vysvětloval svou tirádu plnou rasistických a vulgárních slov opilostí. V průběhu dne podle svého právníka vypil 15 nebo 16 plechovek piva a při natáčení videa byl "zjevně silně opilý".

Před měsícem byl odsouzen ke 14 týdnům vězení s osmnáctiměsíční podmínkou jiný fanoušek Anglie, který trojici reprezentantů urážel po prohraném červencovém finále na facebooku. Minulý týden dostal nepodmíněný trest osmi týdnů vězení fanoušek fotbalistů West Bromwiche, jenž na facebooku rasisticky urážel záložníka týmu Romainea Sawyerse.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..