Arsenal - Wigan 1:2VIDEO: Wigan popravil dalšího velikána. Po Manchesteru United skolil i Arsenal

Londýn

Fotbalisté Wiganu sice bojují o záchranu v Premier League, v jejím závěru se ale stali noční můrou favoritů. Před týdnem šokovali porážkou lídra soutěže Manchester United a tentokrát v pondělní dohrávce 34. kola zvítězili na hřišti třetího Arsenalu 2:1.

Arsenal - Wigan 1:2

Vše podstatné se odehrálo už v úvodu zápasu. V sedmé minutě po parádním úniku hostů překonal gólmana Szczesnyho po opakované střele Franco Di Santo. A zaskočeným kanonýrům hned za pár sekund zasadil druhý úder Jordi Gómez. Horový začátek zápasu korunovalo pro Arsenal zranění Artety, který už po devíti minutách musel střídat.

Arsenal se však nevzdával, na branku hostů, kterou hájil ománský gólman  Al-Habsí, se za vydatné pomoci kapitána české reprezentace Tomáše Rosického valil jeden útok za druhým. Bohužel pro domácí se však ujala jen akce z 21. minuty, kdy Thomas Vermaelen po přesném Rosického centru snížil na 1:2.

I přes další šance a místy drtivý tlak nakonec domácí nedosáhli ani na vyrovnávací trefu. Wigan se díky překvapivé výhře posunul na šestnácté místo a na sestupové příčky si vybudoval pětibodový odstup.