Rubriky:

Anglie

Kouč Chelsea Benítez dá před duelem s Leedsem cizincům lekci historie

18. prosince 2012 19:16 - Londýn

Početný kontingent zahraničních hráčů Chelsea čeká před středečním čtvrtfinále Ligového poháru proti Leedsu lekce fotbalové historie. Trenér Rafael Benítez hodlá svým svěřencům vysvětlit, proč mezi těmito kluby panuje nesmiřitelná nenávist.

 

Eddie Keogh, Reuters

Datuje se od nechvalně proslulého opakovaného finále Anglického poháru z roku 1970, které provázelo množství tvrdých zákroků. Od té doby docházelo při každém utkání k častým střetům fanouškovských táborů, nicméně již dlouho se tito rivalové neutkali. Vzhledem k sestupu Leedsu z Premier League se poslední duel váže k sezóně 2003/2004, kdy ještě v Chelsea nepůsobila například ani jejich dlouholetá brankářská opora Petr Čech.

"Vysvětlíme hráčům, jak důležité je každé utkání, jak důležitá je pro nás tato soutěž a jak důležitý to bude zápas pro všechny naše fanoušky a pro klub," uvedl na dnešní tiskové konferenci Benítez. "Trochu se ponoříme do historie a myslím, že to bude docela zajímavé," dodal Španěl, jenž se se svými svěřenci vrátil z mistrovství světa klubů v Japonsku, kde Chelsea v neděli podlehla ve finále brazilským Corinthians.

Zápas s druholigovým Leedsem bude mít zvláštní příchuť i pro samotného Beníteze, neboť má napjatý vztah se současným koučem United Neilem Warnockem. Ten nemůže Španělovi zapomenout, že v roce 2007 na lavičce Liverpoolu postavil kvůli blížícímu se finále Lize mistrů v utkání Premier League proti Fulhamu oslabenou sestavu. Fulham vyhrál, což přispělo k tomu, že tehdejší Warnockův klub Sheffield United sestoupil.

Warnock tvrdí, že si není jistý, zda Benítezovi podá ruku. Kouč Chelsea takový problém neřeší. "Jsem profesionál, budu dělat svou práci. Bude nás sledovat hodně lidí, takže dodržím zásady slušného chování," řekl Benítez, jehož angažmá v Chelsea platí jen pro zbytek sezóny.

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..