Wigan - Arsenal 0:1Rosický nebyl u výhry Arsenalu ani na lavičce, Citizens spasila až sporná trefa v nastavení

Po pondělní výhře nad posledním Readingem zvládli fotbalisté Arsenalu i další venkovní zápas proti týmu z pásma sestupu, když v rámci 18. kola anglické Premier League porazili Wigan 1:0. O jediný gól se postaral po hodině hry z pokutového kopu Španěl Arteta. Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce Kanonýrů.

Mikel Arteta z Arsenalu se raduje z proměněné penalty. Vlevo gólman Wiganu Al Habsí.

Po vyrovnaném prvním poločase, v němž největší šanci spálil na jeho konci domácí útočník Koné, převzal Arsenal po změně stran iniciativu. Ve 49. minutě ještě sice na malém vápně zakončující Walcott selhal, zanedlouho ale stejného hráče ve vápně fauloval Beausejour a nařízenou penaltu s jistotou proměnil Arteta.

Wigan poté přidal, vytvořil si několik nebezpečných příležitostí, ale protože ani v té největší neuspěl Jones, připsali si svěřenci kouče Martineze už šestou porážku z posledních osmi utkání. Arsenal se ziskem třiceti bodů minimálně do dnešního podvečera poskočil na třetí místo za oba kluby z Manchesteru.

Stejně bodů jako Arsenal mají i Tottenham, West Bromwich a Everton. Tým z Liverpoolu dokázal ve druhém poločase otočit zápas na hřišti West Hamu a zvítězil 2:1. Tottenham pak doma uhrál jen bezbrankovou remízu se Stoke City.

Manchester City se dlouho trápil s posledním Readingem, úřadujícímu mistrovi zajistil hubenou výhru 1:0 až ve druhé minutě nastavení hlavičkou Barry, který si však před svým zásahem nejspíše pomohl faulem rukama. Citizens stáhli náskok na městského rivala United na tři body, vedoucí tým soutěže však má k dobru nedělní zápas ve Swansea.

Nejvyšší výhru v sezóně zaznamenal Liverpool, který rozdrtil Fulham 4:0.