Chelsea - Aston Villa 8:0Chelsea zostudila Aston Villu osmi góly, Ferguson láteřil, že Van Persieho mohli zabít

Swansea

Fotbalisté Manchesteru United po pěti zápasech ztratili body, když v rámci 18. kola anglické Premier League vůbec poprvé v sezóně remizovali na hřišti Swansea 1:1. Kouče hostů Alexe Fergusona ani tak nenadzdvihla ztráta dvou bodů, jako moment ze závěru utkání, kdy Williams napálil míč po odpískání do hlavy Robina Van Persieho. Nejvyšší výhru v sezóně si připsala Chelsea, která zostudila Aston Villu debaklem 8:0!

Útočník Manchesteru United se sápe na Ashleyho Williamse ze Swansea, který jej chvíli předtím trefil v přerušené hře míčem do hlavy.

Rudé Ďábly poslal do vedení v šestnácté minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu francouzský zadák Evra, Velšané srovnali o třináct minut později po dorážce Michua. Španělský kanonýr skóroval už potřinácté v sezóně a osamostatnil se na čele tabulky střelců.

Ve druhém poločase byl Manchester dvakrát blízko druhému gólu, zakončení Van Persieho i Carricka však skončila na břevně Vormovy branky. I přesto tým z Old Trafford přečká Vánoce už poosmé v řadě na čele soutěže, na městského rivala City má náskok čtyř bodů.

Ferguson po zápase zuřil

Hodně emocí vyvolala situace ze 77. minuty, kdy kapitán velšského týmu Ashley Williams zblízka tvrdě odkopl míč přímo do hlavy Van Persieho, který v tu chvíli ležel po faulu na zemi. Nizozemský útočník se vzápětí na soupeře začal sápat a rozhodčí oběma hráčům udělil žlutou kartu.

Trenér United Alex Ferguson Willamsovo chování odsoudil a žádá o vyšetření incidentu. "V té situaci je zřejmé, že ho (rána) mohla klidně zabít. Měl by následovat dlouhý distanc, je to nejnebezpečnější věc, co jsem za mnoho let ve fotbale viděl," zlobil se skotský trenér.

"Bylo to naprosto záměrné, po odpískání a přímo před rozhodčím. Robin má štěstí, že je naživu," řekl Ferguson.

Williams viděl incident jinak. "Jen jsem se snažil odklidit míč a ten ho trefil do hlavy. Byl očividně naštvaný, ale je to mnoho povyku pro nic," řekl.

Chelsea nadělila zoufalé Aston Ville osmičku

Nejvyšší výhru v této sezóně zaznamenala Chelsea s Petrem Čechem v brance, která rozstřílela zoufalou Aston Villu 8:0! Blues nasměroval za třemi body už ve třetí minutě hlavičkou Torres, do přestávky se ještě prosadili obránci Luiz s Ivanovičem.

I po přestávce pokračovali svěřenci kouče Rafaela Beníteze v kanonádě a skóre postupně až na osmigólový debakl navýšili Lampard, Ramires, Oscar z penalty, Hazard a znovu Ramires. A to ještě v 90. minutě neproměnil Piazon pokutový kop. Tým z Birminghamu si tak musel vzpomenout na zápas na Stamford Bridge z roku 2010, tehdy Londýňané triumfovali 7:1.

Frank Lampard odehrál 500. zápas v Premier League a po své trefě se se 130 góly stal nejlepším střelcem Chelsea v nejvyšší soutěži.

Chelsea se tak se ziskem 32 bodů vyhoupla na třetí příčku, navíc má ještě zápas k dobru. Trenér Rafael Benítez, jehož tým se představí v prvním duelu 2. kola Evropské ligy v Praze na Letné 14. února, nasadil sestavu: Čech - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Cole - Lampard (60. Ramires), David Luiz - Moses, Mata (74. Piazón), Hazard - Torres (67. Oscar).

Anglická fotbalová Premier League, 18. kolo
Swansea - Manchester United 1:1 (29. Michu - 16. Evra)
Chelsea - Aston Villa 8:0 (75. a 90.+1 Ramires, 3. Torres, 29. David Luiz, 34. Ivanovič, 59. Lampard, 79. Oscar z pen., 83. Hazard)