Manchester City - Everton 3:1Manchester United zachránil osmnáctiletý talent. City si po lekci od Bayernu vyšlápli na Everton

Manchester

Fotbalisté Manchesteru City si v sobotu spravili chuť po lekci od Bayernu Mnichov ve středečním duelu Ligy mistrů. Ve šlágru sedmého kola anglické Premier League porazil soupeř Plzně v Lize mistrů na svém stadiónu 3:1 Everton, který tak utrpěl první porážku v ligové sezóně. Opět namále měl Manchester United, který musel otáčet zápas s posledním Sunderlandem. Do čela tabulky se po výhře 3:1 nad Crystal Palace vrátil Liverpool.

Alvaro Negredo z Manchesteru City překonává brankáře Evertonu Tima Howarda.

Velká pozornost byla už před zápasem zaměřená především na gólmana Joea Harta, jenž právě v zápase s Bayernem nepůsobil vůbec jistým dojmem a ostrovní média tak hojně probírala, zda si anglická reprezentační jednička místo mezi tyčemi loňského mistra vůbec zaslouží.

A už po čtvrthodině hry Harta, jemuž kouč Pellegrini dál důvěřuje, překonal ve skvělé formě hrající forvard Romelu Lukaku, jemuž hostování z Chelsea v týmu Toffees mimořádně svědčí. Hosté se však z vedení neradovali dlouho.

Bleskově totiž srovnal Alvaro Negredo a ještě do poločasové přestávky otočil skóre Sergio Agüero. Zápas definitivně rozhodla situace z 69. minuty. Agüero při penaltě po faulu na Zabaletu sice nastřelil pouze tyč, brankář Howard si ale odražený balón nešťastně srazil do vlastní sítě.

Sestava Manchesteru City: Hart - Zabaleta, Kompany (34. Nastasič), Lescott, Kolarov (58. Clichy) - Touré, Fernandinho - Milner, Agüero (79. Nasri), Silva - Negredo.

United zachránil Januzaj

Obhájce titulu Manchester United prožívá pod novým koučem Davidem Moyesem nejhorší vstup do sezóny, když v lize prohrál tři z úvodních šesti zápasů a i v sedmém kole to měl dlouho nahnuté.

Poslední Sunderland s Ondřejem Čelůstkou v základní sestavě se totiž už po necelých pěti minutách ujal zásluhou přesné trefy Craiga Gardnera do levého dolního rohu brány vedení. United se zmohli na odpověď až po změně stran. A o zvrat se nepostaral ani jeden z hvězdné dvojice forvardů Van Persie, Rooney, nýbrž osmnáctiletý mladík Adnan Januzaj.

Belgičan s kosovskoalbánskými kořeny nastoupil v Premier League vůbec poprvé v základní sestavě United a za důvěru se trenéru Moyesovi odvděčil dvěma góly v rozmezí šesti minut, jimiž zařídil vítězství svému týmu a alespoň částečné zažehnání krize a uklidnění fanoušků. Sunderland má i po sedmi kolech na kontě stále jediný bod.

Suárez se znovu trefil

Vítězství Liverpoolu načal ve svém vůbec prvním duelu na Anfield Road v této sezóně kanonýr Luis Suárez, jemuž se po vypršení trestu za pokousání Branislava Ivanoviče střelecky daří. Ve dvou zápasech už se trefil potřetí.

Do přestávky přidal druhou trefu se šesti góly nejlepší střelec soutěže Daniel Sturridge a třetí následně Steven Gerrad, jenž proměnil pokutový kop. Zaznamenal tak už 99. zásah v Premier League. Čestný úspěch nováčka soutěže zaznamenal hlavou Dwight Gayle.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo
Manchester City - Everton 3:1 (17. Negredo, 45. Agüero, 69. vlastní Howard - 16. Lukaku)
Cardiff - Newcastle 1:2 (58. Odemwingie - 30. a 38. Rémy)
Fulham - Stoke 1:0 (83. Bent)
Hull - Aston Villa 0:0
Liverpool - Crystal Palace 3:1 (13. Suárez, 17. Sturridge, 38. Gerrard z pen. - 76. Gayle)
Sunderland - Manchester United 1:2 (5. Gardner - 55. a 61. Januzaj)