Rubriky:

Anglie

Talent Januzaj se upsal Manchesteru United na pět let

19. října 2013 13:24 - Manchester
(Aktualizováno: 19. října 2013 13:41)

Skvělá premiéra v základní sestavě Manchesteru United vynesla osmnáctiletému fotbalistovi Adnanu Januzajovi pětiletou smlouvu. Angličtí šampióni si tak talentovaného rodáka z Bruselu pojistili do roku 2018.

 

Scott Heppell, ČTK/AP

Januzaj zazářil v posledním zápase před reprezentační přestávkou. Při svém prvním startu v základní sestavě United pomohl dvěma góly k vítězství 2:1 nad Sunderlandem a okamžitě se začalo hovořit o tom, že by měl dostat novou smlouvu. Dosud vydělával 1000 liber týdně, nyní by si měl mnohonásobně polepšit.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Januzajova skvělá premiéra rozvířila také debatu, jakou zemi bude mladý fotbalista reprezentovat. Vzhledem k původu svých rodičů by mohl hrát za Srbsko, Albánii, Turecko, rodnou Belgii i Kosovo, které však FIFA neuznává.

Podle britského tisku by však mladík, který přišel na Old Trafford v roce 2011 z Anderlechtu, rád reprezentoval Anglii. Za ni by ovšem kvůli povinnému pětiletému pobytu v zemi mohl hrát až za tři roky. „O tom, za jaký národní tým budu hrát, rozhodne můj otec. Poslechnu jeho," citoval Januzaje deník The Telegraph.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..