Arsenal - West Ham 3:1Arsenal otočil duel s West Hamem a v souboji o Ligu mistrů znovu přeskočil Everton

Londýn

Fotbalisté Arsenalu ukončili černou sérii čtyř ligových zápasů bez výhry. V utkání 34. kola dokázali na domácím trávníku proti West Hamu otočit nepříznivý vývoj a po výhře 3:1 v souboji o čtvrté místo zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů znovu o bod přeskočili Everton. Ten má ale odehrán o zápas méně. Dvěma góly se na vítězství Kanonýrů podílel Lukas Podolski.

Olivier Giroud (uprostřed) z Arsenalu střílí gól v ligové dohrávce proti West Hamu.

Německý reprezentační útočník se poprvé trefil krátce před přestávkou, kdy odpověděl na vedoucí gól Matta Jarvise. Deset minut po změně stran dostal Arsenal do vedení 20. soutěžním gólem v této sezóně Olivier Giroud. Podolski zpečetil vítězství v 78. minutě.

Arsenal, v jehož dresu nastoupil v základní sestavě Tomáš Rosický, působil zpočátku unavenějším dojmem. Nakonec ale dokázal navázat na sobotní postup do finále Anglického poháru.