Reprezentační útočník Vydra zůstává v Anglii. Vrací se do Watfordu

26. června 2014 12:32 - Watford

Útočník české fotbalové reprezentace Matěj Vydra bude pokračovat i v příští sezóně v Anglii. Po roční pauze se vrací do druholigového Watfordu. Podle klubových stránek přichází na roční hostování z italského Udine, kterému stále patří.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Na dnešním jednání s majitelem Watfordu panem Pozzem jsme se dohodli na hostování Matěje. Přesto, že mělo Udine dvě nabídky na přestup do Premier League za 6 a 7 miliónů liber, majitel se rozhodl Matěje neprodat," prozradil hráčův agent Ondrej Chovanec na svých stránkách.

Minulou sezónu si Vydra na ostrovech zahrál Premier League v dresu West Bromwich Albion, v němž mimo jiné vstřelil v utkání s Tottenhamem nejrychlejší gól v klubové historii v nejvyšší soutěži. Do základní sestavy se ale natrvalo neprosadil. Nyní se ale vrací tam, kde zatím prožíval nejlepší období kariéry.

„Měli jsme možnost zůstat v Udine, kde však pokračuje Di Natale a znamenalo by to boj s dalšími čtyřmi útočníky. Daleko lepší se jevila varianta odejít do známého prostředí, kde Matěj prožil výbornou sezónu. Situaci rozebíral i s realizačním týmem reprezentace a rozhodl se začít okamžitě přípravu v klubu, kde bude hrát. Nechtěli jsme opakovat loňský rok, kdy začal přípravu v Udine a do WBA přišel dva dny před prvním mistrovským zápasem. Navíc se zranil, došlo k výměně trenérů, takže to nebylo jednoduché," doplnil Chovanec.

Za tým z Vicarage Road nastřílel v sezóně 2012/13 dvaadvacet gólů, za což byl oceněn trofejí pro nejlepšího hráče celé soutěže. Dvaadvacetiletý fotbalista se bude nyní v kabině potkávat s reprezentačním kolegou Danielem Pudilem.

roj, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..