Rubriky:

Anglie

Chci se stát pro Nigérii legendou, jakou je Kanu, hlásila nejdražší posila v klubové historii anglického mistra

20. července 2016 18:56 - Leicester/Praha

Po půl roce se přece jen dočkal. Už v zimě se o něho anglický Leicester vehementně ucházel, ale s CSKA Moskva se nedohodl na penězích. Po zisku mistrovského titulu však byl ochoten ruskému klubu zaplatit 16,6 miliónu liber, takže Nigerijec Ahmned Musa se stal nejdražší posilou v celé klubové historii. „Těším se, až nastoupím společně s Vardym. Líbí se mi jeho styl a myslím, že nám to spolu bude dobře ladit. Už proto, že jsme oba nesmírně rychlí,“ prohlašoval třiadvacetiletý fotbalový útočník hned po první přípravě Lišek.

 

Andrew Couldridge, Reuters

Obhájce titulu si právě od nové akvizice hodně slibuje. Vždyť Musa o sobě dával vědět už během angažmá v nizozemském Venlo, v ruské lize pak ještě víc. V uplynulé sezóně nastřílel v ruské lize třináct gólů, takže trenér Ranieri si slibuje, že třiadvacetiletý Nigerijec umocní ofenzivní sílu jeho týmu jak v Premier League, tak i v Lize mistrů.

„To můj nejslavnější fotbalový krajan Kanu mně doporučil, abych vyměnil Rusko za Anglii a s podpisem smlouvy s Leicesterem vůbec neváhal," přiznal Musa, že přestup na Ostrovy probíral s někdejším hráčem Arsenalu, ale i milánského Interu a nechal si poradit.

„Nwankwo je u nás doma nejslavnějším fotbalistou a všechny děti chtějí být jako on. Já nejsem výjimkou, i když mě čeká dlouhá cesta, abych se mu vyrovnal. Odmalička jsem ale zvyklý překonávat překážky," zapřísahal se Musa, že se svému krajanovi, který s Nigérií vyhrál olympijský turnaj, s Ajaxem Ligu mistrů, s milánským Interem Pohár UEFA a s Arsenalem dvakrát Premier League a FA Cup, v budoucnu vyrovná.

Kariéru začal v bráně

„Do dvanácti let jsem stál v bráně, ale pak jsem v sobě objevil touhu útočit a dávat góly. Bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. A to přesto, že mě v žádném mužstvu nechtěli, protože jsem jim připadal příliš malý. Přes nedůvěru a překážky, které jsem musel překonávat, jsem se ale dostal z Nizozemska a Ruska až do Premier League. A jen u naplnění tohoto snu nezůstanu."

Hned po začátku přípravy srovnávala nové akvizice mistrovského Leicesteru fotbal v Rusku a v Anglii.

„Intenzita je úplně jiná než v Rusku. Daleko vyšší a hlavně - všichni tady pracují na maximum, zatímco v Moskvě bylo vše mnohem volnější a bezstarostnější. Ale právě proto si myslím, že jsme schopni získat s Leicesterem zase titul a já mohu udělat první krok k tomu, abych se stal v Nigérii stejnou legendou, jako můj přítel Kanu," svěřovala se nová posila v Ranieriho kádru.

zp, Sport.cz

Obhájí Leicester v anglické Premier League mistrovský titul?


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..