Bývalý kouč Bennell byl obviněn ze sexuálního napadení dětí

29. listopadu 2016 19:42 - Londýn

Bývalý mládežnický trenér Barry Bennell, který je v Anglii v centru skandálu se zneužíváním dětí ve fotbale, byl obviněn z osmi případů sexuálního napadení chlapců mladších 14 let. Ve všech případech se jedná o starší prohřešky, na základě vyšetřování policie je obviněn za obtěžování v letech 1981 až 1985.

 

Martin Rickett, ČTK/AP

Dvaašedesátiletý Bennell, jenž v minulosti vedl mládežnické týmy Crewe Alexandra, Stoke či Manchesteru City, byl už v minulosti za sexuální delikty několikrát odsouzen. Čtyřletý trest dostal za znásilnění britského chlapce na fotbalovém turné na Floridě v roce 1994, v roce 1998 byl odsouzen na devět let za 23 případů obtěžování, kterých se dopustil na šesti chlapcích v Anglii. Potřetí skončil ve vězení v roce 2015 poté, co se přiznal k obtěžování mladého hráče na fotbalovém kempu v roce 1980.

Skandál v posledních týdnech otřásá celým anglickým fotbalem. Více než dvacet bývalých fotbalistů přiznalo, že byli v dětství trenérem zneužíváni. Někteří z nich se vzdali i práva na anonymitu, aby pomohli získat problematice větší publicitu. Jako první vystoupil na veřejnost Andy Woodward z Crewe, postupně se k obviněním Bennella přidali například Steve Walters, Chris Unsworth či Jason Dunford.

V pátek v noci Bennell skončil v bezvědomí v nemocnici poté, co ho na základě telefonátu na tísňovou linku našla policejní hlídka ve východoanglickém městě Stevenage. Bližší podrobnosti o incidentu úřady nezveřejnily.

ČTK

Časová osa: Anglie

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..